Az Egyesült Királyságban nemcsak a vidéki udvarokban, de a városi kertekben is egyre több tyúk kapirgál. A britek hobbiállatként is előkelő helyre sorolják őket.
Hogy a trónörökös Charles herceg leginkább a saját birtokán termett organikus zöldségeket és gyümölcsöket eszegeti, és a tengerentúlon a First Lady is felszántatta a Fehér Ház kertjét, annak szinte már nincs is hírértéke. Madonnával persze más a helyzet.
Az amerikai világsztár bármikor képes robbantani és divatot teremteni. A Vogue magazinban már régebben is megjelent egy felvétel, amelyen a popdíva tyúkokat etet angliai birtokának pázsitján,mára igazi tyúktartó lett. A szigetországi szárnyasok kárálását neves honfitársnői is megirigyelték tőle, mivel Reese Witherspoon , Hilary Swank, Barbra Streisand szintén baromfiudvart nyitott szerény hajlékában.
Azt csak gondoljuk, hogy Madonnánál a tyúkok biztonságos, hosszú életre rendezkedhetnek be, és legfeljebb a tojásaik kerülhetnek a háztartásába. Hiszen közismerten kemény vega, egyszer azt nyilatkozta: „semmit sem eszek meg, ami szarik…” Amúgy kétségtelenül vonzódik a tyúkokhoz: a 2010-es Dolce&Gabbana-kampány Steven Klein fekete-fehér fotóinak egyik legsikerültebbje éppen az, amelyiken Madonna „tyúkanyóként” pózol. Persze az is lehet, hogy csak közelről akarja tanulmányozni a kapirgáló tollasok viselkedését, mert hallott róla, a tyúkok rendelkeznek azzal a képességgel, hogy ki tudják választani utódaik apját. Az alkalmatlannak ítélt, alsóbbrendű kakasok spermáját egyszerűen kilökik magukból, mint ez a 2011 szeptemberében az American Naturalistban közölt hosszú tanulmányból is kiderült.
A brit Környezetvédelmi Minisztérium adatai szerint manapság több mint 200 ezren nevelnek 50-nél több tyúkot. Ez pedig azt jelenti, hogy Nagy-Britanniában az 1950-es évek szintjére emelkedett ismét a hobbi baromfitartók száma. Sokak véleménye, hogy nemcsak „válságkezelésről”, de tényleg divatról is van szó. Olyan hobbiállatok mellett, mint a halak, macskák, kutyák, nyulak és madarak, a rangsorban már a hatodik helyre sorolják a tyúkokat/kakasokat. Erre a passzióra utalnak a házi kedvencek részére eleséget árusító üzletláncok szövetségének adatai is, melyek legalább félmillióra becsülik az otthon tyúkokat tartók számát.
A baromfitartás konkrét produktuma sem megvetendő abban az országban, ahol a klasszikus reggeli menüből nem hiányozhat a ham and eggs. Számolva azzal, hogy egy jó tojó tyúk évente legalább 250-300 tojással ajándékozza meg gazdáját, nincs gond a megbízható forrásból származó, garantáltan friss hozzávalóval.