Nyári Gábor számos titkot elárult az RTL-en futó taktikai-pszichológiai realityjéről.
A műsor a nemfikciós és a fikciós műfajok határán mozog, legalábbis abban a tekintetben, hogy a feldolgozás módja olyan, mint egy netflixes sorozat – mondta Nyári Gábor az Árulók szenior kreatív producere a Balázsék csütörtöki adásában.
A producer azt is elmondta, hogy a szereplőket teljesen elszigetelik a külvilágtól.
„Elvesszük a telefonjaikat, és őrizzük őket éjt nappallá téve a leállásokban is, és figyelünk arra, hogy ne érintkezzenek… egymással érintkezhetnek, de ott vannak közöttük a játékoskísérők, akik lehetetlenné teszik, hogy magáról a műsorról beszéljenek. Természetesen előtte meg is állapodunk velük erről, hogy a leállásokban nyomozni nem lehet, illetve a játékot érintő egyetlen kérdésről sem lehet beszélni.”
Az is kiderült, hogy a szereplők kiválasztásánál pszichológiai szempontokra is figyelembe vettek. „Nekünk nemcsak azokat a szempontokat kell vizsgálnunk, hogy amúgy ő alkalmas, izgalmas, karizmatikus, szórakoztató személyiség-e, hogy általában reality szereplők-e – mert többségében igen – hanem ehhez a műsorhoz kell egyfajta lelki intellektuális mélység vagy rétegzettség. Ezt mi egy játékos vérszomjként szoktuk megfogalmazni. Akár áruló, akár ártatlan oldalról. Kell, hogy legyen egy nagyon erős és nagyon határozott szándék arra, hogy kilépjél egy picit önmagadból, elfogadva azt a szerepet, ami lehántja rólad azokat a civilizációs vagy morális korlátokat, amik a hétköznapokban lehetetlenné tennék azt a magatartást, amit ebben a műsorban tanúsítasz, mert a szerep olyan feladatokat ró rád, amiket a hétköznapokban egyébként nem tennél, de kíváncsi vagy rá, hogyha ebbe a szerepbe kerülnél, akkor hogyan cselekednél” – magyarázta Nyári.