Élet+Stílus hvg.hu 2024. május. 07. 20:19

Peren kívül egyezne meg a Nemzeti Színház balesetet szenvedett színésze

Horváth Lajos Ottó ügyvédje szerint nem csak egy ember felelős a történtekért.

„Ügyfelem sérülése hat hónapon túl gyógyuló, így esetében súlyos egészségromlás is fennáll. Már korábban kikötötte, nem szeretné, hogy a gyanúsítottból vádlott legyen, és bárki büntetőbíróság elé kerüljön a szerencsétlen baleset miatt” – mondta Borbély Zoltán, Horváth Lajos Ottó jogi képviselője a Blikknek.

Borbély hozzátette: „Hisszük, hogy nem csupán egy ember felelős a történtekért, ezért mediáció keretein belül, a jóvátétel jogával szeretnénk élni, amely lehet bocsánatkérés és/vagy pénzbeli kártérítés, de nem minden esetben. A kártérítési ügy részleteiről nem nyilatkozhatunk, de változatlanul bízunk abban, hogy győz a józan ész és peren kívül meg tudunk egyezni.”

A Blikk azután kereste meg Horváth ügyvédjét, hogy az Index úgy értesült, a rendőrség gyanúsítottként hallgatta ki a Nemzeti Színház ügyelőjét a tavaly őszi baleset miatt. A gyanúsítotti kihallgatásnak azért is van jelentősége, mert amíg a balesetnek nincsen felelőse, addig a színészek nem kaphatnak kártérítést. 

A Nemzeti Színházban tavaly november elején történt súlyos baleset: Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó leesett a Vidnyánszky Attila rendezte Rómeó és Júlia díszletéről. Hiába telt el a baleset óta közel fél év, még tavasszal is arról szóltak a hírek, hogy sem Szász, sem Horváth nem kapott kártérítést, ami miatt ügyvédhez fordultak.

A napokban arról szóltak a hírek, hogy Udvaros Dorottya 22 év után elhagyja a Nemzeti társulatát, ennek kapcsán pedig az Index úgy értesült, hogy Szász és Horváth sem tér vissza a balesetük után. Úgy tudni, hogy rajtuk kívül még számos színész dönthetett így. 

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.