Élet+Stílus hvg.hu 2024. május. 07. 14:53

Harry herceg megint hazarepült Londonba

Akárcsak februárban, amikor az apja, III. Károly király rákdiagnózisa miatt utazott haza, ezúttal is a felesége, Meghan Markle nélkül landolt a brit fővárosban.

Újabb londoni utazást iktatott be a naptárába Harry herceg, aki ezúttal a nevével fémjelzett Invictus Játékok (Invictus Games) megalapításának a tizedik évfordulója alkalmából rendezett ünnepségre érkezett meg az Egyesült Királyságba. A veteránokat támogató sporteseményt tíz évvel ezelőtt hívta életre a Royal Foundation, amelynek élén az akkori cambridge-i herceg és hercegné, Vilmos és Katalin, valamint Harry herceg volt. Az Invictus azóta Harry herceg nevével fonódott össze, akinek lényegében ma már ez az egyetlen királyi kötődésű projektje.

Harry szerdán egy hálaadó szertartáson vesz részt a londoni Szent Pál-katedrálisban, ahol azonban várhatóan nem jelenik meg a királyi család többi tagja. Mint ahogy nem lesz ott Harry felesége, Meghan Markle, illetve a gyerekeik, Archie és Lili sem.

A brit sajtó a napokban arról cikkezett, hogy a londoni út ismét alkalmat ad arra, hogy Harry találkozzon az apjával, bár legutóbb Károly alig 20 percet biztosított a fiának. A The Telegraph pedig kedden azt írta, ezúttal nem találkozik Harry és Károly, noha az uralkodó is Londonban tartózkodik ezekben a napokban.

Azt azonban a brit sajtó is biztosra veszi, hogy Vilmos herceg ezúttal sem fog találkozni az öccsével.  

Harrynek, akárcsak februárban, most is egy hotelben kell megszállnia, egyik királyi rezidencián sem biztosítanak ugyanis szállást neki.

Harry Londonból Nigériába utazik majd, ahol már csatlakozik hozzá a felesége is.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.