A szülők szerint az Orbán-rendszerrel áthallásos motívumok voltak a szövegben, az igazgató szerint viszont azért kellett részeket kivágni, mert azok „nehezen érthetőek” lettek volna a gyerekek számára.
A bemutató előtti napon vágta meg a diákok 1956-os forradalomról szóló iskolai megemlékezésének szövegkönyvét az igazgató a 13. kerületi Pannónia Általános Iskolában – értesült a Magyar Hang a szülőktől.
A cikk szerint a darabot egy tanár írta (aki nem járult hozzá, hogy a lap részleteket közöljön a művéből), és a gyerekek hetekig próbálták az előadást. Az igazgató, Varga Mária a nyilvános főpróbán tekintette meg az előadást október 19-én, majd félrehívta a pedagógust, és a lap forrásai szerint azt mondta a diákoknak, még „sokat kell csiszolni” a szövegkönyvön. A tanár később egy „alaposan megvágott” szövegkönyvet osztott ki a szereplők között.
A Magyar Hang úgy tudja, az egyik törölt jelent 1956. október 23-án játszódik. A jelenetben egy színdarab rendezője arra figyelmezteti a színészét, hogy ne keveredjen a politikába, ha most csendben marad, később akár Kossuth-díjat is kaphat. A színész erre azt mondja, ő nem akar megalkuvó lenni, és nem akar olyan világban élni, ahol megmondják neki, hogy mit gondolhat, és igenis ki kell állni a szabadságért. Egy másik jelenetben ugyanez a színész disszidálni készül, mert így „még talán lesz esélye arra, hogy egy szabad országban kezdje újra az életét” – számol be róla a lap.
A Magyar Hangnak nyilatkozó szülők szerint ezek a szövegrészek áthallásosak voltak az Orbán-rendszerre. Az igazgató ugyanakkor azt válaszolta a lap kérdéseire: „Az iskolai ünnepély főpróbáját az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően megnéztem. Úgy éreztem, nehezen érthető 6-14 éves gyerekek számára, miután nincs előzetes tantárgyi tudásuk a témában. A befogadhatóság érdekében a szöveg rövidítését kértem.”