Élet+Stílus hvg.hu 2023. szeptember. 06. 13:39

Jövőre Velence tényleg belépődíjat fog szedni a turistáktól

A cél elvileg nem az, hogy a város az 5 eurós belépőkből szedje meg magát.

Velence jövőre 5 eurós belépődíjat fog beszedni minden 14 évesnél idősebb, egy napra érkező turistától, hogy ezzel csökkentsék a csatornáiról híres, vízre épült város zsúfoltságát.

A napidíjat jövőre még csak kísérleti jelleggel vezetik be, összesen 30 napon fogják alkalmazni, ezeket pedig úgy választják ki, hogy a hagyományosan legzsúfoltabb időszakok (a tavaszi ünnepnapok és a nyári hétvégék) legyenek fizetősek.

Simone Venturini, Velence turisztikai tanácsosa a Reutersnek azt mondta, hogy a napidíj bevezetése kapcsán igyekeztek összehangolni a városban élők, tanulók és dolgozók jogait a turisták érdekeivel. Szerinte a város nem ebből a díjból fog meggazdagodni, mert a beszedett összeg alig fedezi a program adminisztrációjának költségét.

A terv pontos időpontjairól és a működtetés módjáról a tanács végleges jóváhagyása után állapodnak meg, ami a jövő héten várható.

A napi belépő először 2019-ben felmerült tervét kezdetben a turistákat távol tartó Covid-19 miatt, később pedig technikai és eljárási okokból elhalasztják már évek óta.

A turisták időközben újra elözönlötték Velencét, a külföldiek gyakran jóval többen vannak, mint a városközpont nagyjából 50 000 lakosa.

Júliusban az UNESCO szakértői azt javasolták, hogy Velencét és lagúnáját vegyék fel a veszélyeztetett világörökségi listára, arra hivatkozva, hogy Olaszország nem tesz eleget a város védelme érdekében az éghajlatváltozás és a tömegturizmus hatásaival szemben.

hvg360 Lengyel Tibor 2025. április. 27. 09:31

Mikor lehet végre újra akasztani? – Nem Lázár János az egyetlen, aki szorgalmazná a halálbüntetés visszaállítását

Lázár János és a magyar társadalom fele-kétharmada régóta halálbüntetés-párti, de a miniszter újabban gyakran emlegeti ezt. Pedig most sincs realitása a halálbüntetés visszaállításának, ahogy 2002-ben sem volt, amikor Orbán Viktor vetette fel. Magyarországon utoljára 1988-ban akasztottak, de a világ sok országában most is népszerű a kivégzés, főleg Kínában és a Közel-Kelet országaiban.