63 százaléka gyermekpornográfia volt.
1995 bejelentést kapott eddig idén a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által működtetett biztonsagosinternet.hu hotline gyermekekre káros tartalmakról, az elemzők 261-ről állapították meg, hogy jogsértő. A bejelentett tartalmak 58,03 százaléka a dark webről származott.
Az NGYSZ feladatának tekinti, hogy az internetről a lehető legrövidebb időn belül eltűnjenek azok a jogsértő tartalmak, amelyek veszélyesek lehetnek a gyermek testi, lelki és szellemi fejlődésére. Ennek érdekében szorosan együttműködnek a magyar hatóságokkal is.
A szervezet tapasztalata szerint az online zaklatás és a hozzájárulás nélkül közzétett tartalmak gyakran együtt járnak, sokan zsarolás nyomására küldenek magukról intim fotókat, amelyet aztán az elkövetők közzétesznek.
A közlemény szerint a jelentett tartalmakat az elemzők jogszabályok szerint vizsgálják, először ellenőrzik, hogy az anyag valóban jogsértő-e, és van-e magyar vonatkozása. Amennyiben igen, akkor értesítik az illetékes hatóságot és elindul a szükséges eljárás, amely végén általában eltávolítják az adott tartalmat.
A Nemzetközi Gyermekvédelmi Szervezet együttműködik az INHOPE szervezettel is, ahol a sértő, külföldi tartalmak is jelenthetők, de a közelmúltban a TikTok Community Partner Channel-programhoz is csatlakozott, ahol lehetőség nyílik közvetlenül a TikTok felé jelezni az aggályos tartalmakat. Ezeket a platform 24 órán belül megvizsgálja, és ha kell, törli őket.
A biztonsagosinternet.hu oldalra bejelentést tenni az e-mail-cím megadásával, de anonim módon is lehet. Ha a bejelentő megadja az elérhetőségét, az elemzők tájékoztatni tudják arról, hogyan áll az ügy, illetve a bejelentésével kapcsolatos további tanácsokkal is szolgálnak – ismertette a szolgálat.