A négyszeres olimpiai bajnok a tokiói olimpia óta nem versenyzett, hogy a mentális egészségére koncentráljon.
Az augusztusi US Classic versenyen tér vissza hivatalosan Simone Biles. A 26 éves tornászt a tokiói olimpia óta nem láthattuk versenyezni, akkor a hat döntőből ötben visszalépett, mert mentális egészségi okokból biztonsági aggályai voltak.
Az még nem világos, hogy Biles elindul-e a jövő évi párizsi olimpián.
Simone Biles az első olimpiáján, 2016-ban Rióban négy olimpiai aranyat és egy bronzérmet nyert, majd kilenc világbajnoki címet is begyűjtött, és a tokiói olimpiai nagy esélyesésnek kiáltották ki. Az ugrás után azonban visszalépett a női csapatdöntőtől, majd az egyéni versenyekből is csak egyet vállalt el, a gerendát, ahol bronzérmet szerzett. Később elmagyarázta, hogy az ugrások közben „eltévedt a levegőben”, ezt a jelenséget „twistiesnek” nevezik a tornászok.
Simone Biles forradalma: egy szuperhős nemet mond
Emberfeletti képességekkel rendelkezik, de mégis ember, és tokiói döntése nyomán most mind a kettőt ünnepelheti a világ. Simone Biles élt a beleszólás jogával, amikor visszalépett, és újrafogalmazta, hogy mit jelent a siker.
Tokió után bejelentette, hogy egy időre hátrébb lép, hogy a mentális egészségére koncentráljon, de nem vonul vissza.
Simone Biles egyike volt azoknak a tornászoknak, akiket a csapat jelenleg életfogytiglani börtönbüntetését töltő orvosa, Larry Nassar bántalmazott.
A szörnyetegek a szemünk előtt vannak, csak észre kellene venni őket
Az amerikai tornászok elképesztő erővel mutatták be a gyakorlatokat és gyűjtötték az érmeket a világversenyeken, miközben a rendszer, amely az őket évtizedeken át zaklató sportorvosnak védelmet nyújtott, tehetetlenné tette őket a visszaélésekkel szemben. Egy új dokumentumfilm most megpróbálja visszaadni nekik azt az erőt és tartást, amit Larry Nassar és a sportágat irányító hatalmasok elvettek tőlük.