Olyanokat utasított maga mögé, mint Sebestyén Balázs vagy Bogár László.
Szombaton a Szkeptikus Társaság Facebook-oldalán közvetített videójából derült ki, hogy idén ki nyerte a nem túl hízelgő „elismerést”.
A díjat 2021-ben indították útjára azzal a céllal, hogy egy tudományos citromdíjjal „kitüntessék” azon Magyarországon élő/működő személyek vagy intézmények, szervezetek valamelyikét, akiknek az elmúlt évben tanúsított munkásságát a nagyközönség és a Szkeptikus Társaság is a legkárosabbnak ítéli össztársadalmi szempontból, különös tekintettel a tudományba és a tényekbe vetett bizalom megrendítésére. Az első ilyet a vírusszkeptikus Gődény György kapta meg.
Idén a jelöltek között volt Bogár László közgazdász a „jóslás kategóriájába tartozó laikus elemzéseiért, amelyeket széles nyilvánosság előtt olyan köntösben fogalmaz meg, amely azt a látszatot kelti, mintha az előrejelzései megalapozottak lennének”, Máté Gábor pszichológus, „a lelki traumék és a daganatos megbetegedések közötti összefüggések tudományosnak feltüntetett túldimenzionálásával tévhitek terjesztéséért, valamint az orvosi etika szabályainak a rendszeres és súlyos megsértéséért”, továbbá a népszerű műsorvezető, Sebestyén Balázs is a „tényekre alapuló tájékoztatás és szórakoztatás helyett a szóbeszédekre és laikus saját fejtegetésekre épülő, de nagyon határozottan, nagy nyilvánosság előtt előadott álhírek és összeesküvés-elméletek terjesztéséért.”
De végül nem ők, hanem Bagdy Emőke pszichológus érdemelte ki az idei Laposföld-díjat. Az indoklás szerint az elismerés a „szexuális fejlődéssel és a nemi szerepekkel kapcsolatos elavult, több évtizede meghaladott álláspont magabiztos és kitartó képviseletéért és ideológiai elköteleződésből fakadó rendszeres gendertagadó, homofób megnyilvánulásaiért, amelyeket gyakran fűszerez szabad megfogalmazású kvantumhalandzsával”.
Vasárnap kora délután Bagdy Emőke a Mandinernek reagált a hírre: „Van egy meggyőződésem, identitásom, vállalom azt, aki vagyok és azt, amit gondolok. Ezt viszont a szabadság eszméjét, s a szabadság lobogóját cipelők nehezményezik, miközben ők maguk azok, aki nem örülnek a szabad véleménynyilvánításnak. Tudomásul veszem, hogy izgatom a kedélyüket, viszont velük szemben én elfogadom más véleményét, nem ítélkezem. Mikor azonban a tudományra hivatkoznak, azért megjegyezném, pszichológus vagyok, több száz tanulmányt írtam, számos könyvet, ötven éve tanítok, s mielőtt valamihez hozzá szólók, alaposan tanulmányozom előtte a témát. És hozzászólok. Vagy netán nem szabad?”