Simkó Edit korábban az iskolájában egyedüli pedagógusként élt a polgári engedetlenség eszközével.
„Egy tudatlan ember teljes dilettantizmusa és gonoszsága tükröződik legújabb ötletéből. Milyen ostoba pontok. Milyen aljas pontok. A besúgást, a nemtelen versengést fogja generálni egy rakás éhbérért dolgoztatott rabszolga között, akik majd összevesznek a koncon, mint munkatáborosok a fűrészporkenyéren, vagy káposztatorzson” – írta Pintér Sándorról Simkó Edit Facebookon.
A pedagógus egyúttal bejelentette, hogy fel-, vagy ahogy ő fogalmaz, lemond, miután szerdán több részlet is kiderült a Belügyminisztérium tervéről, miszerint évente elvégzett belső teljesítményértékelés alapján 20 százalékkal növelhetnék vagy éppen csökkenthetnék a tanárok fizetését.
Az ötletet korábban Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár szellőztette meg a decemberi oktatási konzultáción, akkor azt mondta, a bérek meghatározásában az intézményvezetők is szerepet kaphatnak majd, de további részleteket nem árult el.
Februárban Simkó Edit saját iskolájában a sztrájktörvény kiüresítése után egyedüliként vett részt polgári engedetlenségben, májusban pedig közös felmondásra biztatta kollégáit.
„Ha ezt a rendszert tovább szolgálom, magamat árulom el, és mindazokat, akikkel kapcsolatba kerülök. Egy újabb áttét lennék egy rákbeteg szervezetben” – írta Simkó és hozzátette, könnyek vannak a szemében, mert fáj a döntés, de erős. Bejegyzése végén Mérő László legutóbbi írását ajánlotta, amely a HVG360-on jelent meg:
Mérő László: Napszámosként kezeli a kormány a tanárokat, és a hatalom cinizmusa győzni fog
Egy képzeletbeli játék segítségével próbálta kideríteni a matematikus-pszichológus, játékelméleti szakértő Mérő László, miért kerülhettek a pedagógusok „a nemzet napszámosa" szerepbe, és hogyan törhetnének ki abból. Vélemény.