A koronavírus terjedése miatt Kínában egyre szigorúbbak a lezárások, onnan nézve olyan, mintha a katari labdarúgó-vb egy másik bolygón lenne.
A kínai állami média nagy figyelmet szentel a labdarúgó-világbajnokságnak, de a nézőkben ez nem feltétlenül a foci iránti rajongást váltja ki. Sok embert ugyanis irritál, hogy Katarban maszk nélkül nézhetik és ünnepelhetik a meccseket a szurkolók. A BBC szerint sokan hangot is adnak az interneten a frusztrációjuknak.
Kínában jelenleg az úgynevezett zéró-Covid politika van érvényben, a vírus terjedésének a megakadályozására sok a lezárás, Pekingben például már a parkokat és a múzeumokat is bezárták.
Kínában az elmúlt hat hónap legsúlyosabb járványkitörését tapasztalják, az elmúlt 24 órában több mint 28 ezer új esetet regisztráltak az országban, ráadásul minden egyes régió érintett.
A labdarúgás ugyanakkor nagy népszerűségnek örvend az országban, az állami tévé pedig megpróbálja kiszolgálni a rajongókat a közvetítésekkel. Mivel a kocsmákat is bezárták a járvány miatt, a szurkolók inkább otthon nézik a meccseket a családjukkal. De akadályokba ütköznek azok is, akik személyesen szeretnének ott lenni a katari vb-n, mert a Kína és Katar közötti járatok továbbra is korlátozottan állnak rendelkezésre. Sok kínai így a szurkolás öröme helyett inkább csak elszigeteltséget érez.
Az egyik kínai közösségi oldalon gyorsan terjedt az a nyílt levél, amely az ország Covid-politikáját megkérdőjelezve feltette a költői kérdést, hogy
vajon Kína ugyanazon a bolygón van-e, mint Katar.
Az interneten pedig egyre többen beszélnek arról, hogy úgy érzik, mintha elszakadtak volna a világ többi részétől: míg százezrek gyűlnek össze maszk és távolságtartás nélkül egy sporteseményen, addig nekik napokig karanténba kell vonulniuk, ha megfertőződnek. Néhányan arról is beszélnek, mennyire nehezen tudták elmagyarázni a gyerekeiknek, hogy a világbajnokság jelenetei miért különböznek annyira attól, amivel ők otthon szembesülnek.
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: