Egy aktivista szerint addig jó, amíg a katari melegek nem is tudnak egymásról.
Fizikailag bántalmazták a katari LMBTQ-közösség tagjait, majd biztonságot ígértek nekik cserébe azért, hogy segítsenek a hatóságoknak felkutatni más melegeket az országban – mondta a katari biztonsági szolgálat módszereiről a Guardiannek egy ismert katari orvos és melegjogi aktivista.
Dr. Nasser Mohamed az Egyesült Államokban él, de több száz katari meleggel tartja a kapcsolatot. „Sok [meleg katari] nem tud egymásról. És ez így biztonságosabb, mert ha a bűnüldöző szervek megtalálnak egy embert, akkor aktívan próbálják megtalálni az egész hálózatukat” – mondta a lapnak az aktivista. A meleg közösségben található „ügynököknek” azt ígérik, hogy nem bántalmazzák és kínozzák őket, cserébe a biztonsági szolgálatnak kell dolgozniuk, amely a segítségükkel deríti fel az LMBTQ-közösség tagjait.
„Milyen érzés katari melegnek lenni? Félelemben élsz, árnyékban élsz, aktívan üldöznek. Államilag támogatott fizikai és mentális bántalmazásnak vagy kitéve. Katarban veszélyes LMBT embernek lenni” – magyarázta a lapnak Nasser Mohamed.
A Human Rights Watch szerint a katari biztonsági erők önkényesen tartóztatnak le leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű embereket. A jogvédő szervezet hat súlyos és többszöri verést, és öt esetben szexuális zaklatást dokumentált a rendőri őrizetben lévők esetében 2019 és 2022 között.
„Egy transznemű nőt két hónapig magánzárkában tartottak fogva a föld alatt, a fogva tartás miatt elvesztette a munkáját, és nem tudta bejelenteni a munkaadójának, hogy hol van. A börtönben leborotválták a 17 centiméter hosszú haját, súlyosan megverték, amíg vérezni nem kezdett, és megtagadták tőle az orvosi ellátást” – mondta a Humán Rights Watch egyik munkatársa.
A szervezet felszólította a katari hatóságokat, hogy helyezzenek hatályon kívül minden olyan törvényt, amely a házasságon kívüli, konszenzuson alapuló szexuális kapcsolatokat kriminalizálja, és vezessenek be olyan jogszabályokat, amelyek védelmet nyújtanak a szexuális irányultságon és nemi identitáson alapuló megkülönböztetés ellen.
(Kapcsolt képünkön a német válogatott csapatkapitányi szalagja.)
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: