A roncs közelében 1998-ban észlelték először a tárgyat jelző szonárjelet. Most kiderült, mit takart a jel.
„Nem tudtuk, mit fogunk felfedezni” – mondta a Titanic roncsa mellett a váratlan szonárjelet 1998-ban először észlelő veterán kutató, P.H. Nargeolet, aki szerint a szonár által jelzett objektum bármi lehetett volna, akár egy másik hajóroncs is.
A Titanic állapotának dokumentálásában az OceanGate Expeditions tavaly óta vesz részt a tengeralattjáró személyzetével. Nargeoletnek idén sikerült csatlakoznia a csapathoz, és megvizsgálnia a hajóroncs közelében észlelt „anomáliát”. Kiderült, hogy nem egy másik hajóroncsról van szó, hanem egy élettel teli váratlan vulkáni alakzatról 2900 méter mélyen.
A kutatókat megdöbbentette a szivacsok, korallok, homárok és halak sokfélesége és sokasága az Atlanti-óceán mélyén. Dr. Steve W. Ross, az OceanGate Expeditions vezető kutatója és az Észak-Karolinai Egyetem Wilmingtoni Tengeri Tudományos Központjának kutatóprofesszora azt mondta: „Ennek az eddig ismeretlen ökoszisztémának a feltárása lehetőséget ad arra is, hogy összehasonlítsuk a Titanicon és környékén lévő tengerbiológiát”.
Az élet, amelyet ezen a természetes zátonyon találtak, különbözhet attól, amely most a Titanicból lett közeli mesterséges zátonyon kibontakozott.
A felfedezésről videó is készült.
Az OceanGate az év elején tett közzé a Titanicról készült első 8K-s felvételeket, amelyek a roncs romló állapotát mutatták.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: