Horn Andrea
Szerzőnk Horn Andrea

Huszonötezer eurót kell büntetésként fizetnie Lewis Hamilton csapatának, a Mercedesnek, mert arról adott be nyilatkozatot, hogy a hétszeres F1-es világbajnok kiveszi majd az orrpiercingjét a Szingapúri Nagydíj hétvégéje előtt, a brit versenyző azonban nem távolította el az ékszert.

Lewis Hamiltonnak és a Nemzetközi Automobil-szövetségnek (FIA) hónapok óta húzódó vitája zajlik a különféle (test)ékszerekről. Előbbi a biztonsági előírásokra hivatkozva követeli, hogy a versenyzők vegyék le a gyűrűiket, karkötőiket, fülbevalóikat, piercingjeiket, mielőtt autóba ülnek, míg a Mercedes versenyzője azzal érvel, hogy vállalja a felelősséget, ha az ékszerei miatt sérülése keletkezik.

Betiltotta a Forma-1 az ékszerviselést, mire Lewis Hamilton három karórában és nyolc gyűrűben jelent meg

„Nem tudtam több ékszert magamra venni" - mondta sajtótájékoztatóján a hétszeres világbajnok.

A brit már többször is kapott orvosi felmentést az orrpiercingje eltávolítására, a mostani versenyhétvégére is kiállítottak neki egy ilyet. Ebben az orvos azt írja: azért javasolja, hogy Hamilton viselje az ékszert, mert fertőzést kaphat, ha kiveszi, ahogy az korábban már megtörtént.

A versenyző a júliusi Brit Nagydíj óta nem viselte a testékszert, akkorra ugyanis lejárt az addig meghosszabbítgatott orvosi igazolása. A szingapúri időmérő edzés után – ahol harmadik lett – azt nyilatkozta: „Őrület, hogy ilyen apróságról kell beszélnünk. Mostanra, hogy őszinte legyek, már nem igazán érdekel a dolog.”

Az FIA megvizsgálta a Hamilton által benyújtott dokumentumot, és elegendőnek találta az orvosi magyarázatot, így nem is szabott ki büntetést a versenyzőre. Megbírságolta azonban a csapatát, mert az korábban arról adott be papírt, hogy a brit ezen a versenyen is a piercing nélkül fog versenyezni. A szervezet szerint a Mercedes illetékeseinek meg kellett volna kérdezniük Hamiltontól, hogy az ékszerrel vagy anélkül ül majd be az autójába.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.