Élet+Stílus hvg.hu 2022. szeptember. 09. 21:26

A vak miniszter elmesélte, hogy a királynő megfordította, amikor rossz irányba állt a ceremónián

Az esemény alatt a miniszter a vakvezető kutyájától sem tudott segítséget kérni.

Lord Blunkett Tony Blair kormányában látta el a belügyminiszteri teendőket és a Sky News tudósítása szerint a délután folyamán mesélte el ezt a történetet a Lordok Házában. Eszerint a vak Blunketet 25 évvel ezelőtt őfelsége titkos tanácsának tagjává avatták, ám a ceremónia során nem tudta túl sok hasznát venni a vakvezető kutyájának. Mint elmondta, a kutyák nagyon sok dologban zseniálisak, ám azt sajnos nem tudják megmutatni, hogy hol kell letérdelni a kihelyezett párnákra.

Így Blunkettnek nem volt mit tennie, hátra kellett hagynia hű négylábú segítőtársát és egyedül nekivágnia a szertartásnak. A párnákat hibátlanul meg is találta, a gond csak az volt, hogy rossz irányban állt meg. „Őfelsége, a maga kegyes, tapintatos és minden leereszkedéstől mentes módján képes volt – karomat megérintve – finoman megfordítani” – mesélte lord Blunkett.

A királynő halála utáni eseményeket követő hírfolyamunkat alább találja:

Tömegek gyászolnak a Buckingham-palota előtt, a brit kormányfő már találkozott III. Károllyal – percről percre Londonból

Csak szombaton válik hivatalosan is királlyá Károly. A Buckingham-palota előtt óriási a tömeg, virágok lepték el a palota előtti teret. Putyin orosz elnök biztosan nem vesz részt a királynő temetésén, Liz Truss brit kormányfő pedig már találkozott az új uralkodóval is. A hvg.hu tudósítója Londonból jelentkezik.

hvg360 Földes Márton 2025. március. 11. 09:30

Párizs elleni atomtámadás kockázatával is járhat, ha az amerikai atompajzs helyett a francia venné át Európa védelmét

Franciaország immár sokadik történelmi ajánlata ezúttal pozitív fogadtatásra talált az orosz fenyegetés és Trump-tornádó után. Az amerikai nukleáris pajzsot lehet helyettesíteni, de a számok, képességek és doktrínák szerint ennek nem lenne kellően hiteles elrettentő ereje. Márpedig a nukleáris elrettentés elsősorban “teológiai” kérdés. Elhisszük-e, hogy Franciaország akár egy Párizst érő nukleáris támadás kockáztatásával is atomfegyverrel válaszolna például arra, hogy Oroszország atombombát dob a Baltikumra? Elemzés.