Élet+Stílus hvg.hu 2022. május. 19. 10:49

„Úgy értem, Ukrajna” – korrigált George W. Bush, miután indokolatlannak nevezte az iraki inváziót

Gyorsan helyesbített a volt amerikai elnök.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

George W. Bush egy szerdai, dallasi rendezvényen beszélt, amikor elkövette a nyelvbotlást, amit gyorsan a korára hivatkozva viccelt el. A volt amerikai elnök egyébként arról értekezett, hogy jól látható az eredménye, ha egy rendszerben eltűnnek a fékek és ellensúlyok, és egyetlen ember döntése, hogy teljesen "indokolatlan" és "brutális" inváziót indítson Irak ellen – mondta Bush, és gyorsan javította magát: "Úgy értem, Ukrajna."

A kijelentés persze hamar virális lett, a Twitteren több mint hárommillióan nézték meg.

2003-ban Bush volt az elnök, amikor az Egyesült Államok elrendelte az iraki háborút hivatkozva a tömegpusztító fegyverekre, amelyeket azonban soha nem találtak meg. A konfliktus több százezer ember halálát okozta, és sokkal többen kényszerültek elhagyni otthonukat.

Hasonlót bakizott nemrégiben a jelenlegi elnök Joe Biden is, aki évértékelő beszédet tartott márciusban és teljes támogatásáról biztosította Ukrajnát, majd azt monda: Putyin körbeveheti tankokkal Kijevet, de soha nem fogja elnyerni az iráni nép szívét és lelkét.