Élet+Stílus hvg.hu 2021. november. 21. 21:40

Szlávik János: Nemsokára szóba kerülhet a negyedik oltás

A Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szerint nem számíthatunk arra, hogy az elkövetkezendő két hétben javulhat a járványhelyzet.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa az ATV Heti Napló Sváby Andrással című műsorában mondta el, hogy náluk az intenzív osztály tele van, az ott kezelt koronavírusos betegek 80-90 százaléka oltatlan. Még nem mondaná telítettnek, az intenzív osztályon azonban folyamatosan 100 százalékon pörög a munka.

A főorvos szerint az oltatlanok vannak nagy veszélyben, ők kerülnek nagy eséllyel az intenzív osztályra.

Felhívta a figyelmet, arra is hogy az oltás után a védettség idővel csökken, ezért próbálják buzdítani az embereket a harmadik adag vakcina felvételére is.

Szlávik szerint nemsokára szóba kerülhet a negyedik oltás, ugyanis elképzelhető, hogy bizonyos időközönként újra kell majd oltatnia magát az emberiségnek. 4-6 havonta ugyanis fel kell frissíteni az immunrendszert, az újabb variánsok miatt is.

Szlávik János szerint elképzelhető, hogy további intézkedésekről kell majd a közeljövőben dönteni, mert a szennyvízben emelkedik a víruskoncentráció, ami azt jelenti, hogy a következő két hétben nem számíthatunk arra, hogy a helyzet javulni fog. Az osztrák kötelezővé tételt szigorú lépésnek tartja, de szerinte még Magyarországon jó néhány lépés van odáig, hogy ide eljussunk.

Szlávik nem támogatja egyelőre az oltás kötelezővé tételét: szerinte kötelező oltásokat olyan betegségek ellen kell bevezetni, amit el lehet törölni a Föld színéről, ilyen például a fekete himlő. A koronavírus viszont egy folyamatosan jelenlévő, változó megbetegedés, ami ellen nehéz lenne kötelező oltásokkal harcolni.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.