Élet+Stílus hvg.hu 2021. szeptember. 13. 13:58

Mit ér a migráns, ha US Opent nyer?

Emma Raducanu győzelme a sporton is túlmutat. Néhányan emlékeztettek az elképesztő teljesítménye mögött felsejlő közéleti kérdésekre is.

Emma Raducanu története London története. Kanadában született kínai és román szülők gyerekeként, kétéves volt, amikor Londonba költözött.

Mi itt Londonban értékeljük és ünnepeljük a saját sokszínűségünket. És ha keményen dolgozol, és támogatást kapsz, bármit elérhetsz.

Sadiq Khan, London polgármestere csatlakozott rá ezzel a közösségi médiás bejegyzéssel a 18 éves Emma Raducanu csodaszámba menő győzelmére a US Openen.

Nem ő volt azonban az egyetlen, aki a fiatal bajnok bevándorló hátterét felemlegette, hogy célba juttasson egy üzenetet.

A Good Morning Britain című program műsorvezetője, Adil Ray a Twitteren adott hangot a büszkeségének Raducanu vegyes származása miatt. Egyúttal rávilágított arra is, hogy a hozzá hasonló bevándorlók radikálisan más reakciókkal találkoznak.

Ha teniszdöntőt játszol, akkor brit vagy, ha kőművesként/futárként/pincérként stb. dolgozol, akkor román – írta a Twitteren.

Miután Raducanu megnyerte a döntőt, Adil Ray azt írta a követőinek: „Gondoljatok bele. Emma Raducanu bevándorló egy román, kínai, kanadai családból lecsapja a gyűlölködőket. Ez az a Nagy-Britannia, amelyet szeretünk.”

Emma Raducanu történelmet írt azzal, hogy a selejtezőből indulva megnyerte a US Opent, 44 évvel az utolsó brit női siker után.

Adil Ray posztjai nagy vitát váltottak ki, sokan megkérdőjelezték, hogy miért hozta be a faji kérdéseket ebbe a sportsikerbe, mások viszont Raducanu britségét kérdőjelezték meg.

A pakisztáni és kenyai szülői háttérrel rendelkező műsorvezető éppen ezért külön kifejtette, hogy szerinte miért fontos ezekről a dolgokról beszélni. Azt írta, néhányan úgy nőttek fel, hogy zaklatták őket, téglákat dobtak be az ablakukon és néha fejen is találták őket csak azért, mert bevándorlók. „Amikor egy bevándorló társunk a brit zászlót lobogtatja, az hatalmas büszkeséggel és erővel tölt el. Egy ritka pillanat, amikor vissza tudunk szólni a sok évtizedes gyűlöletre” – írta Adil Ray.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.