Egy hidrobiológus súlyos ökológiai következményekre figyelmeztet. Szerinte sokan azt hiszik, a telekkel együtt a tavat is megvették.
Négy év alatt két és félszeresére nőtt az a terület a Balaton partján, ahonnan kiirtották a nádast. A téli nádvágásra engedélyt kérők közül minden második nádaratás helyett nádirtást végzett. Erről az InfoRádióban beszélt Pomogyi Piroska hidrobiológus. Míg 2015-ben 31 ezer hektáron irtották ki a nádat, 2019-ben ez már 75 ezer hektár volt.
Az évtizedek óta a balatoni nádasok felmérésével foglalkozó kutató súlyos ökológiai következményekre figyelmeztetett, mivel a nádasok kulcsszerepet töltenek be a vízminőség fenntartásában.
A tóparton azonban nem csak a nádirtás okoz gondot, hanem a sokszor illegális feltöltés is. A kutató szerint sok partmenti nyaralóval rendelkező tulajdonos él abban a hitben, hogy a telekkel együtt a Balatont is megvásárolta, és nemcsak bejárókat telepít, hanem gyakran telehordja veszélyes anyagokkal, mint például a rákkeltő azbeszttel, azbesztpalával szennyezett építési törmelékkel.