Élet+Stílus MTI 2021. május. 23. 12:11

Simone Biles szenzációs: versenyen is megcsinálta a dupla Jurcsenko-ugrást

A négyszeres olimpiai bajnok Simone Biles ismét történelmet írt a tornasportban, ugyanis a nők mezőnyében elsőként ugrotta meg a Jurcsenko-szaltó dupla változatát bicskamozdulattal.

A 19-szeres világbajnok Biles már tavaly februárban feltöltött egy videót a közösségi oldalára, amelyen látható, hogy az edzéseken gyakorolja ezt a rendkívül nehéz ugráskombinációt, most pedig versenykörülmények között is bemutatta az Indianapolisban rendezett US Classic versenyen.

A Jurcsenko-duplaszaltó bicskamozdulattal rendkívül kockázatosnak számít - eddig kizárólag férfiak vállalkoztak rá, közülük is csak kevesen -, ezért a Nemzetközi Torna Szövetség kódkönyve szerint "csak" 6,6 a nehézségi pontszáma, ugyanis nem akarják az érték növelésével a veszélyes ugrás végrehajtására ösztökélni a sportolókat. 

A 24 éves Simone Biles másfél év kihagyás után éppen a szombati versenyen tért vissza. A közeljövőben Fort Worth-ben az amerikai országos bajnokságon, majd St. Louisban, az olimpiai válogatón szerepel majd. 

Állami gondozásból a világ tetejére - így lett minden idők legjobb tornásza Simone Biles

A 22 éves tornászfenomén az októberi stuttgarti világbajnokságról öt aranyat hozott el - csak az egyébként is mumusának számító felemás korláton nem sikerült érmet szereznie -, ezzel immár 19-szeres világbajnok. Összes vb-érmeinek száma pedig 25-re nőtt, amivel megdöntötte a sportág fehérorosz legendájának, Vitalij Scserbónak a csúcsát (23).

A Rio de Janeiró-i olimpián a csapatverseny mellett egyéni összetettben, ugrásban és talajon is első, gerendán harmadik helyezett versenyző 2019-ben a világbajnokságok történetének legsikeresebb tornásza lett: 25 érme és 19 aranya egyformán rekord.

 

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.