Élet+Stílus hvg.hu 2020. november. 09. 09:45

Majka mintha átvette volna a stafétát Müller Cecíliától

A rapper komoly Covid-edukációba kezdett.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Majka is elkapta a koronavírust – ahogy ő fogalmazott: „ezt a rohadék fos vírust” –, és mint ígérte, folyamatosan tudósít a betegség lefolyásáról. A legfrissebb videójából kiderül, hogy a tünetei némileg enyhébbek, de elismerte, hogy a betegség sok erőt kivesz az emberből.

Egészségügy-szakmailag biztosan van kifogásolni való az eszmefuttatásában, de az biztos, hogy személyes tapasztalatokra épít, és sokkal kimerítőbben válaszol a nézői kérdésekre, mint az operatív törzs.

Majka nem kímélte az oltáselleneseket, akik ellen kisebb kirohanást intézett. Szerinte sokan poliitkai kérdést csinálnak a védőoltásból vagy összeesküvés-elméleteknek hisznek, és mint mondta, „nagyon könnyű átverni az embereket, akit lehet, azt át is vernek”. Ezen a ponton élt egy szemléletes hasonlattal, miszerint „a nyájimmunitás egyik verziója, amikor a birka nép tovább viszi a hülyeséget.” Szintén elítélte azokat, akik a koronavírus létezését vagy veszélyét tagadják. „Azért veszélyes, mert nem tudni, hogy kinél mit idéz elő, kinek a szervezete hogy reagál. Ezért nem szabad elbagatellizálni” – mondta.

Majka szerint a vírus arra mindenképp megtanított, hogy mossuk meg a kezünket, és ha betegek vagyunk, figyeljünk oda a környezetünkre, és húzzunk fel egy maszkot.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.