Egyetemi tanárok és szakorvosok fogtak össze, hogy mentális segítséget nyújtsanak a rászorulóknak.
Krízisvonalat és online távkonzultációt indítanak az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar krízis specializációjának szakemberei és a Doktor 24 pszichológusai, illetve pszichiáterei. Közleményükben azt írják, a koronavírus-járvány okozta lelki, mentális megterhelések enyhítésére vállalkoznak, illetve a szorongások, a tehetetlenség vagy a kilátástalanság okozta belső félelmeket oldják.
Kissné Viszket Mónika egyetemi adjunktus, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai karának oktatója szerint „a krízisállapot önmagában nem betegség, de betegséghez vezethet. Ezért érdemes időben segítséget kérni az erőforrásaink mozgósításához”.
Szerinte „olyan helyzetekben kerülünk krízisbe, mikor kénytelenek vagyunk számunkra kedvezőtlen körülményekkel szembenézni, ezeket sem megoldani, sem elkerülni nem lehet, ezek fenyegető közelsége betölti a gondolatainkat, és úgy érezzük, eddigi megküzdési eszközeink nem alkalmasak vagy nem elegendőek a helyzet kezelésére”.
Mivel a koronavírus járványügyi helyzete miatt a nem sürgős vizsgálatok, beavatkozások, illetve műtétek elvégzését rendelet korlátozza, a személyes orvos-beteg találkozások jelenleg online (video)konzultáció keretében jelenthetnek segítséget a kezelt, illetve tanácsadásra váró pácienseknek.