Miközben a vírus ellenszerét keresik, az sem egyértelmű, hogy pontosan mekkora a halálozási arány.
Egyelőre nem lehet bizonyossággal megállapítani, mennyire halálos az új koronavírus okozta tüdőgyulladás.
Vuhanban, ahol a koronavírus először felütötte a fejét, a fertőzöttek 2-4 százaléka halt bele a betegségbe, míg Kína többi súlyosan érintett részein a halálozási arány ennél feltűnően alacsonyabb, 0,7 százalék körüli.
Bruce Aylward, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértője ezt azzal magyarázta: a hatóságok a legelső időkben még azonosítani sem tudták a betegséget, és az egészségügyi rendszer még egyáltalán nem volt felkészülve. Egy járvány kitörésekor az első betegek már csak súlyos állapotban kerülnek kórházba, amikor már nehezebb rajtuk segíteni.
Anthony Fauci, az amerikai Országos Egészségügyi Központ (NIH) fertőző betegségekkel foglalkozó intézetének igazgatója pedig arról beszélt: az új koronavírus okozta tüdőgyulladás elsősorban az idős, krónikus betegségekben szenvedőkre jelenti a legnagyobb veszélyt. A fiatalabb fertőzöttek körében egyértelműen ritkább a halálozás, bár ezzel ellentétes benyomást kelthet, hogy néhány ilyen haláleset világszerte az újságok címlapjára került.