Egy amerikai bíró próbált meg utánajárni, diszkriminációnak minősül-e, ha valakit leboomoreznek.
John Roberts, az amerikai Legfelsőbb Bíróság bírája az egyik tárgyalásán szokatlan témával hozakodott elő: azt kérdezte, perelhető-e valaki, ha például egy állásinterjún boomernek nevezi a jelentkezőt.
A BBC cikke szerint Roberts kérdése azért merült fel, mert éppen egy olyan ügyet tárgyaltak, melyben valakit életkor alapján diszkriminálhattak, noha a mémmé vált kifejezés konkrétan nem hangzott el.
Az egyik ügyvéd, Roman Martinez erre úgy felelt, szerinte a boomerezés semmiben nem különbözik az etnikai alapú diszkriminációtól.
Az “Ok, boomer” kifejezés pár hónapja lett közismert, miután egy 25 éves új-zélandi zöld képviselőnő, Chloe Swarbrick ezzel torkolta le idősebb politikustársát az ausztrál bozóttüzek kapcsán kialakult vita során.
Az "Ok, boomer" igazán a TikTokon le híres, és kifejezetten a klímavita miatt: azt jelzi, hogy a fiatalok feladták az idősebb embertársaikkal folytatott szócsatát a klímaválságról, mert úgy érzik, a tudományos érvekkel sem tudják őket meggyőzni arról, hogy baj van.