Élet+Stílus hvg.hu 2019. november. 19. 09:13

Marie Kondo online boltot nyitott

A lomtalanítás istennője megpróbál eladni néhány „nem lomot”.

A rendrakásból kisebb birodalmat építő Marie Kondo az év elején elképesztő népszerűségre tett szert, miután a Netflixen megjelent a sorozata, amelyben a lomokban és a nosztalgiában fulladozó halandóknak próbált meg segíteni abban, hogy rendbe tegyék az otthonukat, és ezáltal az életüket is.

Az várható volt, hogy a Kondo-birodalom tovább terjeszkedik, a legújabb projekt mégis meglepő: Mari Kondo ugyanis online boltot nyitott, ahol több mint száz olyan terméket árul, amely az ígéret szerint „örömet okoz”. Az öröm egyébként a módszer kulcsszava, Kondo ugyanis azt vallja, hogy csak olyan tárgyakkal vegyük körbe magunkat, amelyek örömet okoznak, minden mástól pedig szabaduljunk meg.

Most azzal ajánlja a hívei figyelmébe az új boltot, hogy ha már sikerült rendet rakni az otthonaikban, itt az ideje, hogy értelmes tárgyakkal vegyék körbe magukat. A hétfőn megnyílt boltban így természetesen a KonMari-módszerhez elengedhetetlen tárolókat és dobozokat is meg lehet venni, de olyan, első látásra talán inkább lomnak tartott tárgyak is szerepelnek a készletben, mint az illatgyertya.

Marie Kondo mindenesetre a Wall Street Journalnek adott interjúban azt mondta, nem a fogyasztást akarja bátorítani.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 HVG 2025. február. 21. 13:50

Európának meg kell értenie az amerikai álláspontot, és nem hisztériázni

Trump első elnöki hónapjában a legrosszabb forgatókönyv vált valóra: felforgatja az amerikai kormányzatot, és olyan vehemenciával külpolitizál, amitől mindenki tartott. Európának azonban nagyon gyorsan észhez kellene térnie, és kezébe vennie az irányítást, mert a régi világ már nem fog visszatérni, és még az is előfordulhat, hogy teljesen magára marad – ez volt a témája a HVG Címlapsztori rendezvényének, ahol Yaro Patrice külpolitikai szakértő és Csizmazia Gábor, az NKE adjunktusa volt a vendégünk.