Évente hárommillió olyan hívás érkezik a 112-es hívóra, amely nem valós segélykérés.
Újabb kisfilmben szerepel a mémként mára világhírűvé vált Arató András. Hide the Pain Harold a 112-es központokba beérkező évi hárommillió fals hívásra irányítja rá a figyelmet, úgy, mintha maga is a központban dolgozna.
„Ő Harold. Már több mint öt éve éjjel-nappal hívásokat kezel a Miskolci Hívásfogadó Központban. Pontosabban olyanokat, amivel a rendőrség nem tud mit kezdeni. Sem a mentők. És a tűzoltók sem. Mókus van a fán, újságosbódé tetején maradt a papucs, nem nyitott ki időben a kocsma. Nála érdeklődnek, hogy kedd van, vagy szerda. Nem érti, hogy miért őt hívják a tudakozó helyett. Elveszett kulcsokat se képes megtalálni, és a bojlerekben sem melegíti fel a vizet. Tudja, hogy a gyerekek viccelődéseire iskola után számíthat, de azt is, hogy egy anyázós bármikor beeshet” – írják a police.hu-n megjelent kisfilm leírásában.
Később lerántják a leplet, hogy „Harold” helyett több száz operátor fogadja a hívásokat három műszakban. A téves jelzésekből a Miskolci és a Szombathelyi Hívásfogadó Központokba 2014 óta 26 millió hívás érkezett, amelyek 63 százaléka fals volt, azaz nem igényelte a készenléti szervek beavatkozását.
„Munkatársaink nap mint nap arra készülnek, hogy segítséget nyújtsanak, életet mentsenek, mégis a percenként befutó 9 hívásból csak 3-4 ilyen. A többinek be sem kellene érkeznie a központba. Minden egyes betelefonálás nagy piros betűkkel jelenik meg a monitorukon HÍVÁS! felirattal. Az az évi 3 millió is, amelyik nem segélyhívás” – írta a reklámot megjelentető ORFK Kommunikációs Szolgálata.
Korábban megjelent már egy kisfilm Janklovics Péter főszereplésével, amely szintén arra hívta fel a figyelmet, hogy milyen sok nem valós segélykérés érkezik a 112-es számra.