Élet+Stílus hvg.hu 2019. szeptember. 17. 09:58

Mi igaz a Pilisben található Ős-Budáról?

Folytatódik a CEU Határtalan tudás című rendezvénysorozata. Csütörtökön este hattól a feltételezett pilisi kincsekről hallhatunk előadásokat.

Ős-Buda, titkok és a tudomány – érezzük vagy tudjuk? Voltak-e királyi temetkezések a Pilisben? Mit adhat az amatőr fémkeresőzés a régészet tudományának? Drónok és műhold felvételek, térinformatikusok és geofizikusok a modern régészeti feltárásokban. Ilyen témákról lesz szó a Határtalan tudás előadás sorozatának most következő estjén.

Előad Laszlovszky József régész, a visegrádi királyi központ kutatója, Tolnai Katalin régész, földmérő, térinformatikus, a Kitán Birodalom nomád romvárosainak kutatója.

Az előadásokat követő beszélgetésben pedig részt vesz Benkő Elek régész, akadémikus, aki komplex környezetrégészeti vizsgálatokat folytat a Pilis területén és Szczuka Attila építész, aki közreműködik a Szörényi Levente által támogatott Pomáz-Holdvilágárok feltárásokban.

A Határtalan tudás sorozatban a CEU professzorai és a velük együttműködő magyar szakemberek, valamint a társadalmi élet szereplői mutatják be a legizgalmasabb tudományos aktualitásokat és azok közvetlen hatását mindennapi életünkre. A globális felmelegedés, a hálózatok és a kisgyerekkori kognitív fejlődés kutatása után most a régészeté a főszerep.

Időpont: 2019. szeptember 19. 18 óra
Helyszín: Közép-európai Egyetem, Budapest, Nádor u. 15. Auditórium
Az eseményre itt lehet regisztrálni.