Élet+Stílus hvg.hu 2019. április. 12. 15:21

Fotók: Így fog kinézni a Nemzeti Összetartozás árka a Kossuth téren

A százméteres árok falaira helységneveket fognak felvésni.

Mint arról beszámoltunk, a Kossuth téren elvileg jövő május végéig, vagyis a trianoni békeszerződés századik évfordulója előtt felállítják a Nemzeti Összetartozás Emlékhelyének nevezett emlékművet, amely egy 100 méter hosszú árok lesz az Alkotmány utca Kossuth tér felőli oldalán.

MTI / Steind Imre program

Az emlékművön feltüntetik majd Magyarország 1913-as összeírás szerinti helységneveit is, ezeket az árok falaira fogják felvésni.

MTI / Steind Imre program
A rámpa végébe egy gránittömb kerül, közepében örökmécsessel, amely a nemzeti összetartozás gondolatát hivatott jelképezni.
MTI / Steind Imre program

Az árok legfeljebb 5 milliárd forintba fog kerülni.

MTI / Steind Imre program
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.