A hiánypótló kutatáshoz hat rettenthetetlen önkéntes nyelte le egy-egy figura fejét.
Különleges kísérletre vállalkozott egy brit és ausztrál szakemberekből álló csoport: elhatározták, hogy lenyelik egy-egy 1 centiméter hosszú és 1 centiméter széles Lego-figura fejét, hogy megnézzék, mennyi idő alatt halad át a szervezeten, és megvizsgálják, hogy a műanyag befolyásolják-e a széklet minőségét.
A kutatásra, amelyet a Journal of Paediatrics and Child Health című gyermekgyógyászati szakfolyóiratban publikáltak, azért vállalkoztak a részt vevő orvosok, mert a gyerekek rendszeresen nyelnek le különböző apró műanyag játékokat, a szülők pedig általában rengeteget aggodalmaskodnak emiatt.
We've finally answered the burning question - how long does it take for an ingested lego head to pass?
— Tessa Davis (@TessaRDavis) 2018. november 23.
THIS is dedication to paediatrics - but it was worth it to advance science and paediatric emergency care.https://t.co/tZ4b9Yo8Kf pic.twitter.com/Nda7rqs7Zl
Volt, akinél 1,1, volt, akinél 3 nap kellett az eredményhez, így megállapítható, hogy átlagosan 1,7 nap szükséges ahhoz, hogy a lenyelt Lego a vécében kössön ki. A játék semmilyen változást nem idézett elő a székletben, és egyik önkéntes sem tapasztalt fizikai fájdalmat a folyamat alatt.
A tanulmány egyik szerzője, Grace Leo elmondta: a kísérlet célja az volt, hogy megnyugtassák a szülőket, azaz, hogy nem kell pánikba esni és azonnal az orvoshoz rohanni, ha a gyerek lenyelt valamit. Ennek ellenére arra figyelmeztetnek, hogy ha a gyerek érmét, elemet, mágnest vagy éles tárgyat nyelt le, illetve valami olyat, ami hosszabb, mint öt centiméter, és szélesebb, mint 2,5 centiméter, akkor haladéktalanul orvoshoz kell fordulni – írja a Smithsonian.