Élet+Stílus hvg.hu 2014. november. 21. 11:36

Zsebóra és körömvágóolló: Meghaltak volna, ha nincs náluk

Egy floridai diák életét az mentette meg egy lövöldözésben, hogy a hátizsákjában lévő könyv felfogta a golyót. Többek köszönhetik az életüket egy náluk hordott tárgynak, köztük Roosevelt amerikai elnök is.

Két társa meghalt, őt azonban megmentette a hátizsákjában lévő két könyv, amely megfogta a golyót - így élte túl a floridai iskolai lövöldözést egy diák. Lássunk pár esetet, amikor többek életét az mentette meg, hogy magukkal hordoztak pár apróságot!

Theodore Roosevelt elnök például egy 50 oldalas törvénytervezetnek köszönhette az életét. 1912-ben az újraválasztási kampány kellős közepén épp egy kocsiba ült volna egy hotel előtt, amikor lövés dördült – az elkövetőt elfogták, az elnök jelezte, jól van, és elindult, hogy megtartsa beszédét. A beszéd el is hangzott, bár az elnök közben többször rosszul lett. Csak a titkára tudta, hogy a golyó elérte Rooseveltet, de nem hatolt a mellkasába, mert a kabátjában lévő törvénytervezet felfogta a golyót.

Albert Rice csak 16 éves volt, amikor kitört a háború, így hazudnia kellett, hogy besoroztathassa magát. 1915-ben vonult be, és 1918-ban végzetes lövés érte. Azaz érte volna, ha nem hord magával pedáns katona módjára egy fényképekkel teli tárcát, és egy körömvágó ollót. A golyó ezeket érve jelentősen lelassult, így nem érte el Rice szívét, csak a tüdőt, így a háború hátralévő részét német hadifogolytáborban töltötte.

Volt, aki csodásan túlélte a poklot
National Geographic Channel

Walter Davis tizedes is csak 22 éves volt, amikor az első világháború legvéresebb, legádázabb csatájába, a Somme melletti ütközetbe vetette a rossz sora. A mellkasa jobb oldalába kapott golyót, de az ott hordott zsebóra felfogta azt. Az életmentő óra csak idén került elő (ellentétben a Ponyvaregény híres zsebórájával) a padlásról. Davis végül megsebesült a Somme folyónál, amivel szerencsésnek mondhatja magát, hisz egymillió halottal és sebesülttel ez a hat hónapig tartó csata volt az emberiség legvéresebb ütközete. Davis 76 éves korában halt meg, a háborúban két gyermeke, kilenc unokája, 19 dédunokája született.

Persze a modern technika is képes a csodákra. Sanghajban egy férfi éttermi szóváltás után már a legrosszabbra számíthatott: ellenfele ráemelte fegyverét, és meghúzta a ravaszt. A töltény átment a karján, szerencséjére csontot nem ért, majd átütötte az ingét, de tovább nem jutott, ugyanis a mellzsebében lévő okostelefon felfogta a golyót. Így a halált egy enyhe karsérüléssel tudta elkerülni – vélhetőleg utána hálát adott pár istenségnek, vagy a Pártnak.

 

Ohiót mintha vonzanák az ilyen történetek, ugyanis idén februárban már történt egy hasonló eset – egy buszsofőrt mentett meg a rá támadók lövéseitől a kabátjában hordott Biblia. A történet szépséghibája, hogy nem igaz – a rendőrség szerint megrendezett jelenet volt az egész, a helyszínen csak a férfi DNS-ét találták meg, a sebeit önmagának okozta, és a könyvön is áthatolt volna a golyó, ha nem a földre helyezve lőttek volna bele, ahogy a ballisztikai szakvélemény kimutatta.

 

Itthon Bábel Vilmos 2025. január. 07. 14:32

„Azt mondta, el kellene mennem Indiába” – Orbán ájurvédikus gyógyító ismerőse Keralába közvetít ki magyar betegeket

Orbán Viktor egy indiai származású, Magyarországon élő ájurvédikus gyógyító oldalán tűnt fel az indiai Kerala államban, akiről azt mondja, ismeri, de azt már nem árulja el, honnan. Orbán azt is mondta: nem egészségügyi kezelés miatt utazott ki. Nem messze onnan, ahol a miniszterelnök nyaral, van egy ájurvédikus klinika, ahova az indiai ismerőse Magyarországról közvetít betegeket kezelésre. Felhívtuk a klinikát, és beszéltünk valakivel, akit a gyógyító oda közvetített volna kezelésre.