2017. február. 06. 14:00 hvg.hu Utolsó frissítés: 2017. február. 06. 14:00 Egyéb

Új vezető a hvg.hu Itthon rovatában

Gergely Márton február elsején érkezett a hvg.hu csapatába, ahol feladata a hírportál legnagyobb látogatottságú rovatának irányítása lesz.

Az új vezető a tavaly ősszel bezárt Népszabadságtól érkezik, ahol 2014-től annak utolsó kiadásáig a napilap főszerkesztő-helyettese volt, előtte pedig a nol.hu egyik lapszerkesztőjeként felelt a lap internetes kiadásáért.

"A megújult hvg.hu és HVG hetilap hetente másfél millió világra nyitott embert ér el híreivel és elemzéseivel. Olyanoknak írunk, akiknek fontos a hiteles forrásból tájékozódás, és a gyors hírfogyasztás mellett a minőségre, a mélyebb összefüggések megértésére is törekszenek. Az Itthon rovatnak Gergely Márton irányításával kiemelt szerepe van ennek a másfél millió embernek a tájékoztatásában, legyen szó akár a napi aktualitásokról, hírekről, akár az események hátterének feltárásáról" - mondta Nagy Iván Zsolt, a hvg.hu felelős szerkesztője.

 Az ELTE-n és a hamburgi egyetemen történelmet és újságírást tanult Gergely Márton korábban külső szerzője volt a Magyar Narancsnak és a berlini taz, die tageszeitung országos német napilapnak. A németül és angolul beszélő, Minőségi Újságírásért díjjal kitüntetett Gergely Márton 40 éves, nős, két fia van.

 Az Itthon rovatot január végéig vezető Kiricsi Gábor a jövőben az eddiginél nagyobb szerepet vállal a hvg.hu egészének szerkesztésében, tartalmi kínálatának bővítésében és színesítésében: február 1-től a lap vezető szerkesztőjeként dolgozik.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.