2005. május. 25. 14:52 Utolsó frissítés: 2005. május. 25. 17:04 Egyéb

Egyéni karrier - megvalósult vágyak és célok

Mindenkinek vannak vágyai, álmai, amiket el szeretne érni. A kérdés az, hogyan fogjunk hozzá.

Mindenkinek vannak vágyai, álmai, amiket el szeretne érni. A kérdés az, hogyan fogjunk hozzá. A magyar nyelv találóan fejezi ki azt a helyzetet, amit kiindulópontnak nevezünk: vágyaink, álmaink, ha megmaradnak a vágyakozás és álmodozás szintjén, akkor úgy érezzük, a lehetetlen előtt állunk, nem is érdemes belevágnunk, mert úgysem sikerülhet...

A meginduláshoz pontosan megfogalmazott célok, megfelelő tudás és készségek szükségesek. Ahhoz, hogy álmaink célokká formálódjanak és tisztán lássuk, hogy milyen erőforrásokra támaszkodhatunk, gyakran segítségre van szükségünk.

Mit jelent ez a segítség számunkra?

Egy olyan képzést, ami magabiztosságot ad abban, hogy karrierünket tudatosan építsük. Tapasztalatunk szerint az egyéni sikerek kulcsa a munka világában az, hogy kiszámíthatóan tervezhessük azokat a lehetőségeket, amik saját vágyainkat a lehető legteljesebb mértékben kielégítik. A tervezéshez három lépésre van szükség.



Első lépés

A célok pontos megfogalmazása. Nem elég, hogy homályosan érezzük: valamerre meg kell indulnunk, mert a jelen helyzet már nem ad nekünk nyugalmat, megelégedettséget. Tisztán meg kell fogalmaznunk, hova szeretnénk eljutni és milyen állomások vezetnek végcélunkhoz.

Második lépés

Az információk és a szükséges ismeretek megszerzése. Karrierünk továbblendítéséhez tudnunk kell, milyen keretek között működik az a folyamat, ami a kívánt állás elnyeréséhez szükséges. Hogyan fogalmazzunk meg pályázatokat, miképpen vegyük fel a kapcsolatot a potenciális munkahelyek szakembereivel, milyen elemei vannak egy kiválasztási rendszernek, hogyan értékelnek bennünket - ezek a kérdések mind-mind arra a válaszra várnak, ami megadja nekünk a biztonságot: igen tudom, hogy mi az első lépés, és mit kell tennem a továbbiakban, hogy megkapjam az állást.

Harmadik lépés

Értékeim, készségeim tudatosítása és magabiztosság megszerzése. A karrierépítés alapja a hitelesség. Ismernem kell erősségeimet és látnom kell korlátaimat. Így tudok hatékonyan felkészülni a megmérettetésre, mert a kiválasztási folyamatban a legfőbb értékelési szempont az, hogy leendő munkáltatóim lássák: tudom, mit akarok elérni és őszintén, teljes energiával magamat adom. A munka világának másik oldalán is emberek állnak, legyenek akár vezetők, vagy személyzeti szakemberek, nekik is biztonságra van szükségük. Azt veszik fel a meghirdetett állásra, aki kiszámíthatóan be tudja teljesíteni a megfogalmazott elvárásokat.

A WIFI "Karrierfejlesztés - egyéni versenyképesség növelése" című képzése végigvezet bennünket ezeken a lépcsőkön. Megadja nekünk az információkat, a tudást és kijelöli azokat a tennivalókat, amiket fejlesztenünk kell önmagunkban, hogy álmaink és vágyaink ne maradjanak meg az álmodozás és vágyakozás szintjén, hanem bátran elindulhassunk azon az úton, melynek egyes állomásait, céljait már pontosan és tisztán látjuk.

Juhász Tibor vezető tanácsadó


WIFI Hungária Oktató és Továbbképző Intézet

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.