Szijjártó szerint durván drágulhatnak az üzemanyagok a régiónkban, miután az USA a szerb nemzeti olajcéget is szankcionálta
A NIS azért került szankciós listára, mert több mint 56 százalékban orosz tulajdonban van.
A NIS azért került szankciós listára, mert több mint 56 százalékban orosz tulajdonban van.
Tilos az Unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.
Majdnem annyival lesz olcsóbb a dízel, mint amennyivel két napja drágult.
A pohár félig üres vs. a pohár félig tele.
A hivatal monitorozni fogja, mennyibe kerülnek más régiós országokban az üzemanyagok.
Teljesen átszabta egy kormányrendelet a benzinkutakra kirótt extraprofitadót: a legnagyobb bevételű társaságok terhe 2024-től másfél százalékkal csökken, a kisebbeké viszont hússzorosára nő. Csak a legkisebb, családi töltőállomások maradnak sarc nélkül, de ha a nemzetközi helyzet berobbantja az árakat, ők is az adóztatott sávba csúszhatnak. A Mol, OMV, Shell és társaik a könnyítéssel megengedhetik maguknak, hogy a jövedéki adó megugrása ellenére is kisebb mértékben emeljék az árakat január elsején. Nagy segítség ez a magyar családoknak, leszámítva azokat, akik nagyon megszívják.
Lépés annyiban nem váratlan, hogy a francia államfő felszólította a céget, hogy tegyen gesztust a fogyasztók felé.
Benzin helyett dízel jött a kútoszlopból, és fordítva. Elmondjuk, mennyi félretankolást lehet megúszni.
A szintén nem hatósági áras gázolaj viszont jelentősen olcsóbb lesz.