Elkezdték emberekkel tesztelni a gyógyszert, ami segíthet újranöveszteni a fogakat
Még 2024 elején közölték a tudósok, hogy az idei évben megkezdik a fognövesztő gyógyszer tesztelését embereken – ami az év vége előtt valóban meg is indult.
Még 2024 elején közölték a tudósok, hogy az idei évben megkezdik a fognövesztő gyógyszer tesztelését embereken – ami az év vége előtt valóban meg is indult.
Áttörés jöhet a HIV megelőzésében: a Lenacapavir nevű, injekció formájában beadható gyógyszer ugyanis 100 százalékos eredményeket produkált a vizsgálatok során, és két másik készítmény is egész jó eredményekkel zárt.
Új korszakot nyithat a rák kezelésében a készítmény, mely a klinikai vizsgálatok alapján példátlan hatékonysággal gyógyítja a béldaganat egy fajtáját – és a tesztek alapján potenciálisan lehet, hogy többet is.
Ha minden jól megy, néhány éven belül már kereskedelmi forgalomba is kerülhet az a gyógyszer, mely képes lehet megindítani a fognövekedést – legyen szó veleszületett foghiányban szenvedőknél, vagy olyanokról, akik elvesztették a fogaikat.
Bő száz évvel az inzulin felfedezése után belátható közelségbe került egy tűszúrásmentes megoldás. Pont úgy lehet bevenni, mint bármilyen más gyógyszert.
Ha hatékonynak bizonyul, a jövőben akár azoknál is áttörést hozhat az a fognövesztő gyógyszer, akik születésük óta fogsor nélkül élnek.
Az ELTE kutatói nagy hazai együttműködésben jól kötő kismolekulákat találtak, amelyekkel nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznak be, hanem az egészséges állapotot állítják helyre.
A vezető daganatos megbetegedések között van a mellrák, csak Angliában évente nagyjából 11 500 nő életét követeli – egy új készítmény azonban már a kialakulás kockázatát is képes lehet felezni.
Közel lehet az áttörés, hogy a fogvesztés ne legyen egy végleges állapot, és a fogakat érintő veleszületett betegségekben szenvedők is képesek legyenek fogakat növeszteni.
Ígéretes eredményeket produkált az első vizsgálatok során a CPACC nevű, új elhízásgátló készítmény egereken, melyeket magas zsír- és cukortartalmú étrenden tartottak hosszú ideig.
Az első állatkísérletek eredményesen zárultak, így a tervek szerint hamarosan embereken is kipróbálják azt az új gyógyszert, amit japán kutatók fejlesztettek ki, kimondotta a fogak növesztésére.
A jövőben kezelhető lehet a foltos hajhullás, miután a pozitív eredményekkel zárult vizsgálatokat követően megkapta az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) engedélyét a Pfizer készítménye.