Már nem omlanak össze a játékok a legújabb Windows 11-től, de még mindig nem tökéletes minden
Újból lehet frissíteni a legújabb Windows 11-re azokat a gépeket, amelyeken Ubisoft játékok vannak telepítve. De nem biztos, hogy ajánlott is.
Újból lehet frissíteni a legújabb Windows 11-re azokat a gépeket, amelyeken Ubisoft játékok vannak telepítve. De nem biztos, hogy ajánlott is.
Összeomlás-hullámot indított néhány Ubisoft-játéknál a Windows 11 24H2-es verziója, átmenetileg nem is lehet frissíteni a rendszert addig, amíg meg nem oldják a problémát.
Az énekesnő három hónapon át telefonon se tudott másokkal beszélni, nem bírt emberek közé menni, vezetni sem tudott.
Sorra érkeznek a panaszok a Windows 11 új, 24H2-es változatára bizonyos Western Digital SSD-k használata esetén. A jelenségre van magyarázat, a végleges megoldásra azonban egyelőre még várni kell.
Pofonegyszerű módszerrel lehet előidézni az Apple készülékeinek összeomlását, de túl azon, hogy néhány másodpercre használhatatlan lesz az iPhone, más veszély nincs.
Kínos, banális hiba eredménye az, hogy a Crowdstrike biztonsági szoftveréhez kiadott frissítés a Windows-alapú rendszerek összeomlását okozta. Most hosszabban is kifejtette a vállalat azt, hogy mi történt.
Nem oda Buda: bár nagyjából egy hete még azt közölte az Intel, hogy megvan az okuk a 13. és 14. generációs processzorok problémáinak, és hamarosan jön a javítás is, most érkezett egy lesújtó hír.
Még most is több százezer gép vár helyreállításra, de egy hét múltán már a legtöbb eszköz újból működik a Crowdstrike-krach után.
Az informatika világában a legkisebb frissítés is okozhat globális galibát. Jó példa erre a CrowdStrike fiaskója: 40 kilobájt okozott globális leállást. A cég most kifejtette, hogyan kerülhetett ki az ügyfeleikhez a gépek millióit megbénító frissítés.
Több sikertelen javítási kísérlet után az Intel közölte: megvan a fiatal, drága processzorait érintő hiba forrása, és az is, hogyan lehet javítani. Erre azonban még várni kell.
Adathalász módszerekkel próbálkoznak a rosszindulatú felek, a CrowdStrike nevében küldenek ki e-maileket. A cél lehet az érintett rendszerekhez történő hozzáférés, vagy a további károkozás is.
Jelenleg felmérni is nehéz, mekkora problémát okozott egy kiberbiztonsági vállalat által kiadott hibás frissítés. Az azonban már kezd körvonalazódni, hogy a hiba orvoslása sem lesz egyszerűbb, pedig érinti a repülést, és számos más szektort is.