Hivatalosan is visszalépett a horogkeresztes tetoválásos táti képviselőjelölt
Soltysiak Edina azt követően jelentette be visszalépését, hogy a sajtóban megjelentek a náci szimbólumokat ábrázoló tetoválásai.
Soltysiak Edina azt követően jelentette be visszalépését, hogy a sajtóban megjelentek a náci szimbólumokat ábrázoló tetoválásai.
A miniszter azzal érvelt az önkényuralmi jelképeket tiltó határozat mellett, hogy Hollandiában se lehetne horogkeresztes logóval ellátott sört árulni.
Lázár János és Semjén Zsolt közösen nyújtottak be törvényjavaslatot, amely az önkényuralmi jelképek kereskedelmi célú hasznosítását tiltaná. Az időzítés alapján egyértelmű, az intézkedés a Heineken-Csíki vita miatt vált hirtelen fontossá.
Teszteli az önkényuralmi jelképek használatáról a közelmúltban elfogadott új szabályozást a Munkáspárt 2006 és a Zöld Baloldal: aktivistáik május 1-jén Pécsen vörös csillaggal vonulnak fel, amiről nyílt levélben tájékoztatták a belügyminisztert, aki ezt nem igazán ajánlja nekik.
A Magyarországi Munkáspárt 2006 szerint az európai joggal ellentétesen fogadta el az Országgyűlés hétfőn az önkényuralmi jelképek használatának büntetéséről szóló új szabályozást. A párt az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint újabb szankciók érhetik Magyarországot "további jogsértések esetén".
Májustól új szabályok alapján büntetik az önkényuralmi jelképek használatát: a parlament hétfőn az Alkotmánybíróság (Ab) döntésével összhangban úgy határozott, hogy a korábbi általános tilalomnál szűkebben állapítja meg a büntetendő magatartásokat.
Az ellenzék egy része az offshore cégek támogatása, más része pedig a nyugdíjasok helyzete miatt támadja a kormányt, miközben a Fidesz számára továbbra is a rezsicsökkentés az egyetlen téma. Igaz, hétfőn épp át kell írni az erről szóló törvényt, mert kiderült, hogy a szemétszállító cégek kicselezték a kormánypártokat. Ismét büntethető lesz a vörös csillag viselése, jön a könnyített röghöz kötés, de legalább emelik egy kicsit a fogyatékossági támogatásokat.
Répássy Róbert az önkényuralmi jelképek korlátozása mellett érvelt a parlamentben. Az általános tiltás helyett a jelképek köznyugalom megzavarására alkalmas terjesztése, nagy nyilvánosság előtti használata vagy közszemlére tétele lesz tiltott.
Az Országgyűlés mai ülésén az önkényuralmi jelképek használatának újbóli büntetőjogi szankcionálását kezdi tárgyalni, miután az Alkotmánybíróság (Ab) februárban megsemmisítette a büntető törvénykönyv (Btk.) erről szóló rendelkezéseit.
Még alig csitultak el a negyedik alaptörvény-módosítás keltette hullámok, máris itt az ötödik: a Fidesz gránitalapba vési, hogy tilos a horogkereszt vagy a vörös csillag használata. Bár az Alkotmánybíróság korábban azt mondta: figyelemmel kell lenni arra, ki milyen céllal használja a jelképeket, a kormánypártok nem mennének bele parttalan vitákba. A Fideszben azt remélik, ez lesz az utolsó alkalom, hogy hozzányúlnak az alaptörvényhez.
Az alapvető jogok biztosának álláspontja szerint bár az Alkotmánybíróság megsemmisítette az önkényuralmi jelképek használatát tiltó Btk.-rendelkezést, attól még a jog felléphet az önkényuralmi jelképek nagy nyilvánosság előtti használatával szemben, ha ez a magatartás kifejezetten egy közösség ellen irányul.
A vörös csillag tiltásánál sokkal nagyobb probléma a sokak emlékezetében még elevenen élő kommunista múlt feltárása. Ehhez azonban a jó szándék és a hangos szavak nem elegendőek: ide politikai bátorság és valódi cselekvés kellene, amit nem nagyon látunk - olvasható a Véleményvezér blog szerdai bejegyzésében.