Letaglózó eredmény: ezt a 32 betegséget kockáztatja, aki túl sok ultrafeldolgozott élelmiszert eszik
32 különböző egészségügyi problémát okozhat az ultrafeldolgozott élelmiszerek fogyasztása – mutat rá egy friss tanulmány.
32 különböző egészségügyi problémát okozhat az ultrafeldolgozott élelmiszerek fogyasztása – mutat rá egy friss tanulmány.
Napjainkban egyre többet hallani a csomagolóanyagok újrahasznosításáról, azonban lehet, hogy egy tekintetben ezek sem a legjobbak – ugyanis eddig nem vizsgált vegyületek oldódhatnak ki belőlük.
Nem csak az elhízás miatt veszélyesek az ultrafeldolgozott élelmiszerek: a sok adalék, tartósítószer és más egyéb miatt több szervünk esetében is növelhetik a rák kialakulásának kockázatát.
Tavaly augusztus óta nem látott szintre lassult az inflációnk, ami persze így is EU-rekorder, 17,6 százalékos. Az elmúlt egy hónapban az élelmiszerek árai már estek, a szolgáltatásoké és a háztartási energiáé viszont nagyot nőtt.
Semmi nem drágult jobban a tankönyvnél Magyarországon, még a vöröshagyma sem, ellenben a régi lakások biztosítása jó sokat vesztett az értékéből. Elkértük a több, mint 900 termékből álló listát, amelyből kiszámolták, hogyan jött ki a 25,2 százalékos infláció.
Az agrárközgazdász úgy véli, valamikor nyáron fog fékezni az élelmiszer-infláció.
Idén először a rizs világpiaci ára is csökkent.
Bár a paradicsom és a szamóca egy kicsit olcsóbb lett az elmúlt hetekhez képest, hosszabb távon nagy árzuhanásra nem számíthatunk, mert a kertészetek egy részét a munkaerőhiány ellehetetleníti.
Több élelmiszer árát is maximalizálták, emellett mindegyik SZÉP-kártya minden alzsebe felhasználható hideg élelmiszerre.
A független országgyűlési képviselő Orbán Viktor mai bejelentését, az élelmiszerárstopot kommentálta ezzel. Szerinte a valódi megoldás a kormányváltás és egy új alapokra helyezett gazdaságpolitika.
És nem is kicsivel: az alma kilójáért például 30 százalékkal kell többet fizetni.
Egyre többe kerül a napi beváráslás, miközben például a ruhák ára alig változott.