Egyetlen helyen több ismeretlen állatfajt is találtak ausztrál kutatók
Eddig ismeretlen rákfajokat fedeztek fel a kutatók az észak-ausztráliai talajvízrendszerben.
Eddig ismeretlen rákfajokat fedeztek fel a kutatók az észak-ausztráliai talajvízrendszerben.
A gondozók szerint az állatok nem tudják, hogy járvány van, de azt megérzik, hogy kevesebb a látogató. Így pedig nyugodtabbak is.
A szakembereknek mindössze két példányt sikerült felfedezniük az apró kaméleonfajból, amely jókora párzószervvel van megáldva.
Több mint furcsa kinézetű az a kígyó, amelyet Vietnam hegyvidéki részén fedeztek fel amerikai és vietnami tudósok.
A maszkellenesek, a vírustagadók és oltásellenesek után egy újabb tudománytalan csapat köszörüli egyre hangosabban a torkát.
Két év alatt. A WWF szerint a páratlan régió veszélyben van.
Több mint 200 új fajra, köztük tüsszögő majomra, sétáló halra és ékszerre hasonlító kígyóra bukkantak az elmúlt években a Kelet-Himalája térségében - derült ki a WWF jelentéséből, amelyet hétfőn az élőhelyek világnapja alkalmából tettek közzé.
Egy óriás repülőmókus, egy repülő gekkó, egy fejjel párosodó hal és egy szem nélküli barlanglakó pók is szerepel a 367 új faj között, melyeket a tudósok a Mekong folyó vidékén fedeztek fel 2012 és 2013 során. A WWF a Környezetvédelmi Világnapon adta ki a témában Titokzatos Mekong című beszámolóját, amellyel az egyszerre bizarr és gyönyörű teremtményekre hívja fel a figyelmet.
Az andesi hegyimacskát (Leopardus jacobita), az óriásvidrát (Pteronura brasiliensis) és további 66 állatfajt fenyeget kihalás az illegális vadászat, az erdők kiirtása és a levegő szennyezettsége miatt Bolíviában - állítja egy csütörtökön közzétett tanulmány.
Három új állatfajt fedeztek fel ausztrál búvárok a világ egyik legmélyebb víz alatti barlangjában Új-Zélandon: egy férget, egy csigát és egy színtelen felemáslábú rákot.
A kutatók szerint több ezer, még felfedezetlen állatfaj létezik a világon - sokuk azonban még azelőtt kihalhat, hogy az ember megismerné.
Panama a legdélibb országa Közép-Amerikának.