Zöld utat kapnak a bankok a nukleáris és földgázberuházások finanszírozására
Minden banknak megvan a saját zöld programja, kérdés, ebbe hogy illeszkedik be az Európai Bizottság új döntése.
Minden banknak megvan a saját zöld programja, kérdés, ebbe hogy illeszkedik be az Európai Bizottság új döntése.
Energiaforradalmat követel a még mindig csak ígért megújuló alapú villamosenergia-termelési támogatási rendszer helyett a magyaroroszági Greenpeace. A zöldszervezet a kormány saját ígéretein keresztül vette sorra, hogy a jelenlegi rendszerben miért nem teljesülhetnek az évtized végéig tett vállalásaink.
A napelemrendszerek hazai terjedésének útjában álló államitámogatás-elmaradás magyarázata gyakorta tudódik le annyival, hogy mindez túl drága. A Németországgal – de mára lényegében már bármelyik nyugat-európai országgal – való összevetést is ezzel hárítják: könnyen beszélnek a németek (franciák, angolok, hollandok, skótok stb.), mert nekik erre is van pénzük. Mármint az államnak is, meg a polgároknak is. Nos, Nigéria most épp azt mutatja, hogy nem pusztán ezen múlik.
Vannak dolgok, melyek akkor is megtörténnek, ha a magyar kormány nem vesz róluk tudomást. Ilyen a megújulóenergia-befektetések fokozódó térnyerése is; Kína, India, az Amerikai Egyesült Államok, valamint az Egyesült Királyság után a nagy zöldenergiás projektfejlesztők figyelme Afrika felé fordul.
A németországi atomerőművek fokoztos leállítása, illetve a szél-, és napenergia termelés túlzott mértékű dotálása miatt idehaza még mindig sokan gondolják úgy, hogy Berlin nem jó úton jár. A valóság ezzel szemben az, hogy Németroszág sosem gondolta azt, hogy az energetikai paradigmaváltást egyetlen, mindenre választ adó döntéssel meg lehet oldani.
Az rendben van, hogy ha kiderül: túl nagy áldozatot követel a drasztikus zöldenergia-termelők telepítése, és ezért átgondolja egy kormány a napenergia-támogatási koncepcióját. De az kin segít Spanyolországban, ha az eddig az egyik legnagyobb megújuló forrásokat felhasználó szektort bedöntik?