Nem vette jó néven a Putyin-párti zongorista, hogy most Velencében mondták le egy koncertjét
Valentina Lisitsa nyáron Budapesten is koncertet adott volna, de mariupoli szereplése miatt akkor azt mondták vissza.
Valentina Lisitsa nyáron Budapesten is koncertet adott volna, de mariupoli szereplése miatt akkor azt mondták vissza.
Az Életrevalók után A nomádok földjével és Az apával újra sokakhoz eljuthat az olasz zeneszerző-zongorista Ludovico Einaudi zenéje, aki az egyik legtöbbet streamelt klasszikus művész a világon, noha dalai nehezen sorolhatók a klasszikus zene kategóriába. Rajongói között szép számmal akadnak fiatalok is, első magyarországi fellépését pedig rögtön duplázni kellett, annyian voltak rá kíváncsiak. Szinte biztos, hogy ön is hallott már egy-két Einaudi-dalt, talán csak nem tud róla.
Japán kutatók olyan hatékony módszert fejlesztettek ki, amellyel még a legképzettebb zongoristák – illetve a kezük precizitására támaszkodó más művészek és szakemberek – tudása is fejleszthető.
A csodagyereknek számító Bolling 14 évesen már profi zongoristaként lépett fel.
Sárik Péter 79 éves édesanyja egy alcsútdobozi ápolási otthonból tűnt el. A zenész a Facebookon is segítséget kért a kereséséhez.
Egy zongorista rettenetesen unta már a Jingle Bellst, úgyhogy csavart egyet rajta.
A férfi klasszikus popdalok részleteit játszotta – 2 órán keresztül egy manchesteri hangszerbolt előtt.
Egy öt- és egy egyéves gyermek holttestére bukkantak a kiérkező rendőrök egy házban az Egyesült Államokban, a Texas állambeli Benbrookban csütörtökön. Az édesanyjukat szúrt sebekkel vitték kórházba. A hírek szerint a világhírű zongoraművész Vagyim Holodenko gyerekeiről és feleségéről van szó.
Gyarmati István 71 éves volt. Ötvenéves pályafutása során kísérte többek között Ruttkai Évát, Darvas Ivánt, Gregor Józsefet, Bessenyei Ferencet, Szécsi Pált, Kazal Lászlót, Csákányi Lászlót, Sárosi Katit, Kabos Lászlót, Mensáros Lászlót és Simándy Józsefet.
Péntektől kezdve három estén át szerelemről és halálról szóló szürreális meditációk füzére lengi be a Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermet. A kortárs francia zeneszerző Messiaen finoman szólva is megosztó Turangalila-szimfóniája hallható a Müpában a következő napokban. A 10 tételes, majdnem másfél órás, szünet nélküli művet a Budapesti Fesztiválzenekar kelti életre, ráadásul egy izgalmas és érdekes hangszer, az ondes martenot társaságában. Ennek jut majd az isteni szólam megszemélyesítése. A zongoránál Messiaen egykori tanítványa, Roger Muraro ül majd. Vele beszélgettünk az egyik próba után, a szálloda halljában.