Új elmélettel álltak elő a tudósok, három exobolygón is jelen lehet az élet
A kutatók szerint érdemes másfajta szemszögből is megközelíteni azt a kérdést, hogy milyen hatással lehet az exobolygókra egy vörös törpecsillag.
A kutatók szerint érdemes másfajta szemszögből is megközelíteni azt a kérdést, hogy milyen hatással lehet az exobolygókra egy vörös törpecsillag.
A vörös törpék körül keringő planéták félig víz-, félig kőzetbolygók.
Egy „közeli” rendszerben egy különös, eddig nem ismert bolygó kering a csillagászok szerint. De nem is ez az igazán érdekes.
Két exobolygót fedeztek fel svájci csillagászok a Mexikóban lévő SAINT-EX obszervatórium segítségével.
Csillagához képest szokatlanul nagy méretű bolygót fedezett fel egy nemzetközi csillagászcsoport, akik szerint a jelenlegi tudományos elméletek alapján a bolygó "nem is létezhetne".
Májusban észlelték a csillagászok azt az űrből érkző rádiójelet, ami semmilyen korábbi, égitest által kibocsátott jelhez nem volt hasonlítható. Most kiderült, milyen adást fogtak a tudósok.
A Puerto Ricó-i Arecibo Obszervatóriumban egyelőre csak találgatni tudnak, pontosan honnan is származik a májusban befogott sugárzás. Egyelőre nincs rá magyarázat, de azért ne gyanítson rögtön idegeneket.
A mindössze 60 fényévnyire lévő vörös törpe tízezerszer nagyobb erejű flereket bocsát ki, mint a valaha mért legerősebb napkitörés. A kutatók ezt az égitest rendkívül gyors forgásával magyarázzák, ugyanis 30-szor nagyobb sebességgel pörög, mint a Nap,