Milliárdokat költ fizetésekre és juttatásokra a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal
A MEKH a pénze nagy részét a csőd szélén álló közműcégektől kapja.
A MEKH a pénze nagy részét a csőd szélén álló közműcégektől kapja.
A törvénytervezet egy még ki sem adott kormányrendeletet helyez hatályon kívül, és elébe mehet esetleges kártérítési pereknek.
A 125 önkormányzattal közös közműcég nem tudja kigazdálkodni az elszálló rezsiköltségeket, már a dolgozók márciusi bére is veszélybe került.
Kérdés, hogy mi lesz az eddig is adóságokkal küszködő vízműcégekkel a drasztikus rezsiemelkedés után.
A kormány a járvány ellenére nem ad halasztást a közműadó befizetésére a víz- és csatornaszolgáltatóknak. Ezek jelentős része önkormányzati tulajdonban van. Pedig létfontosságú szolgáltatásokról van szó, ráadásul vírusos hulladékot is kezelnek.
A víziközműcégknek évi 8-10 milliárd forint többletforrásra lenne szükségük, de ez is csak a bér- és a munkaerőhelyzet rendezéséhez lenne elég.
Vége a monopolhelyzetnek, jöjjön a szabad verseny, mert az jó a fogyasztóknak.
Ingyenessé válnak a közműcsatlakozások július 1-jétől a családoknak, valamint a kis- és középvállalkozásoknak (kkv), és ennek a körnek mérsékli vagy teljesen díjmentessé teszi a kormány a kapcsolódó eljárási díjakat, miközben csökkennek az ügyintézési határidők is – jelentette be Bartal Tamás, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára.
Egy szolnoki hatósági ügyfélszolgálat működését ellenőrizték Székely László munkatársai. Ellenőrzés közben kiderült, hogy a vízközműtörvény és a hozzá kapcsolódó végrehajtási rendelet, valamint a fogyasztóvédelmi törvény pontatlan és hiányos. Emiatt a belügyminiszterhez fordult az ombudsman hivatala.
A víziközmű-szolgáltatásról szóló törvény módosítási tervezete szerint szociális szempontból el lehetne tekinti a vezetékes ivóvíz-, illetve csatornahálózatra történő kötelező rákötéstől, a közkifolyókból napi 30 liter vizet kellene biztosítani azoknak, akik innen jutnak vízhez, illetve kiegészülne a szolgáltató által kiállított számla is – derül ki a kormány honlapján megjelent tervezetből.
A víziközmű-törvénybe is bevezetné a kormány a védendő fogyasztó fogalmát - derül ki az egyes energetikai tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslatból, amelyet a kormány pénteken nyújtott be az Országgyűlésnek.