Egy eldugott jogszabállyal most törölték el a "pofátlan végkielégítések" különadóját
A kormányváltáskor távozó embereknek már nem kell adóznia a kétmilliót is meghaladó végkielégítésük után.
A kormányváltáskor távozó embereknek már nem kell adóznia a kétmilliót is meghaladó végkielégítésük után.
A parlament 2014. január 1-jével az eddigi 98 százalékról 75 százalékra csökkentette a közszférában kifizetett - kétmillió, illetve három és fél millió forint feletti - végkielégítéseket terhelő különadót.
Az MSZP-s Szanyi Tibor szerint pofátlanság, hogy a kormányoldal 98-ról 75 százalékra csökkentette a nagy összegű végkielégítések különadóját, szerinte a Fidesz "saját káderei" érdekében.
A magyar társadalom továbbra is elvárja, hogy ne folyjon "pénzlenyúlás" az állami szektorban – így kommentálta Hoppál Péter, a Fidesz szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján a különadóügyben hozott keddi strasbourgi ítéletet.
Az LMP hétfőn benyújtott javaslata jogállami alternatívát kínál arra, hogy miként lehet visszaszerezni az egyébként valóban jó erkölcsbe ütközően kifizetett végkielégítéseket - mondta a 98 százalékos különadó kapcsán hétfői, parlamenti sajtótájékoztatóján Schiffer András.
A testülethez nagyon nagy számban érkeztek indítványok a kérdésben, egyelőre azonban nem lehet tudni, mikor születhet határozat az ügyben.
Mivel a különadóról szóló bevallások benyújtási és befizetési határideje a magánszemélyek többségének esetében 2011. május 20-án jár le, a bevallások száma és a befizetett adó összege várhatóan még növekedni fog.
A szocialisták azt kifogásolják, hogy az a Szász Károly beszél a nyugdíjrendszer átalakításának szükségességéről, akinek "a Fidesz-KDNP bűnszövetség a lex Szásszal", illetve egy százmillió forintos végkielégítéssel már jó ideje gondoskodott a gondtalan nyugdíjas évekről.
A végkielégítés-adóban érintettek ellenőrzését biztosan nem tudná ellátni az adóhatóság - mondta a Napi Gazdaságnak Varga Árpád, az APEH elnökhelyettese.
Várhatóan több mint 900 millió forintba kerül idén az új Országgyűlés felállítása - tudta meg a hvg.hu. Ennyi pénzből vásárolt a parlament például új laptopokat, újított fel irodákat, illetve fizette ki a távozó képviselők végkielégítését. Utóbbi közel félmilliárdra rúgott.
A volt alkotmánybíró szerint perelni kellett volna az erkölcstelen végkielégítések ügyében. A Duna Tv-nek nyilatkozó Kukorelli István szerint a kormányzat által választott út "rendkívül kockázatos".
A miniszterelnök szerint a konfliktus lényege a jövőbeli Magyarország összeütközése a régi szabályokkal.