Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#városőrség

Itthon Csikász Brigitta

Jönnek a magyar seriffek – de minek?

Miskolc a seriff-rendszer bevezetésén gondolkozik, noha az elmúlt években jelentősen javult a közbiztonság, és egy sor speciális rendészeti intézkedést is hoztak. A polgármesteri hivatal szerint a város seriffjei is közterület-felügyelők lesznek, csak éppen többet kell majd a lakosok között forgolódniuk. Kerezsi Klára kriminológus szerint az önkormányzatoknak a rendészeti megoldások helyett komplexebb, szociális megoldásokat kellene választaniuk.

Itthon hvg.hu

A tiszavasvári Csendőrség már nem Csendőrség

Az illetékes kormányhivatal figyelmeztetése alapján átnevezték a tiszavasvári Csendőrséget és a jelképeit megváltoztatták, októbertől egyszerű Városőrség lett belőle - írja a Népszabadság.

Itthon Kovács István

Nincs többé őrség a miskolci "gettóban"

Ötven fős városőrség működik 2008. novemberétől Miskolcon, de járőrözésük leginkább az Avas lakótelepre koncentrálódott. Akkorra költözött 500 család a fészekrakó program segítségével a városrészbe, akiknek antiszociális viselkedését nem tudták kezelni az ott élők. A városőrség ebben segített, ám július 1-től Miskolc önkormányzata nem tart igényt a munkájukra.

Itthon MTI

Sokba került: megszűnik Miskolcon a városőrség

A Városőrséget működtető Safety Sector Kft. és a miskolci önkormányzat között csütörtökön, közös megegyezéssel szűnik meg a szerződés; a városőrök munkája az önkormányzatnak sokba, évente mintegy 130 millió forintba került - írta az Észak-Magyarország csütörtökön.

Itthon MTI

Bárándy: a települési őrség nem gárda

A szocialista párt nem támogat semmiféle rendfenntartásra, vagy mások megfélemlítésére létrehozandó gárda felállítását, és azt sem, hogy a rend fenntartását a rendőrségtől bárki átvegye - közölte Bárándy Gergely (MSZP) országgyűlési képviselő szerdán az MTI-vel.