Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#várostörténet

Kult Nemes Nikolett

„Az ember nem a ruháját viszi először, ha kitelepítik” – 150 év divat- és várostörténete sűrűsödik a Kiscelli új kiállításában

Hónapokig tartó vadászat egy orkánkabát után, amit az első adandó alkalommal eláztat az eső, Kodály Zoltán inspirálta kollekció, amit Diana hercegnőnek is bemutattak 1990-es ittjártakor, Zichy Sarolta grófnő koronázási ruhája, amit 1916-ban viselt, és egy ananászbőr kabátka, ami mindezekhez képest teljesen futurisztikusnak hat. Hatalmas ívet rajzol fel az elmúlt 150 év divatjáról a Kiscelli Múzeum új kiállítása, amiben a ruhák és tárgyak bőven túlmutatnak önmagukon, hogy Budapest történetéről is meséljenek.

Nagyítás hvg.hu

Időablakok: Budapesti helyek 150 éve és ma - Nagyítás galéria

Mi van meg ma is abból a Budapestből, ami 150 éve éppen csak megalakult? Eltévedne-e az akkori pesti polgár ma a Belvárosban vagy a Duna-parton? Fotóriportereink, Fazekas István és Lakos Gábor Klösz György fotográfus 1873 és 1900 között készült felvételei nyomába eredtek.

Plázs Marx testvérek

Hol ehet igazi lángost Budapesten?

Túl olajos? Elég a tejföl? Átázik a zsírpapír? A lángos nem tésztaféle, hanem nemzeti ügy: a magyar kultúrhódítás faltörő kosa. Tesztelése misszió. A lángos és a város: kisbubis, nagybubis, férfi alkat, női alkat.

Napi merítés hvg.hu

Ilyen lett volna az 1928-as budapesti olimpia helyszíne

Budapest a XX. század első két évtizedében volt a legközelebb az olimpia szervezéséhez. 1920-ban a magyar sportvezetés szinte biztosra vette, hogy megszerezhetjük a szervezés jogát az akkor pénzügyi nehézségekkel küzdő Athéntól, ám a világháború közbeszólt.