Iparkamara: Nem elfogadható érv a fővárostól a forráshiány
A BKIK és tizenegy nagy országos szakmai érdekképviselet nem támogatja a fővárosi válságadó ötletét.
A BKIK és tizenegy nagy országos szakmai érdekképviselet nem támogatja a fővárosi válságadó ötletét.
A G20 országcsoport több mint 430 milliárd dolláros új hozzájárulásával az eddig felajánlott összeg duplájára nő a Nemzetközi Valutaalap (IMF) válságkezelő pénzügyi alapja - egyeztek meg pénteken Washingtonban a világ vezető ipari és feltörekvő gazdaságainak képviselői.
A legnagyobb feltörekvő országok BRICS-államoknak nevezett csoportja egyelőre nem döntött arról, hogy hozzájárul-e egyáltalán a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénzügyi válságkezelő alapjához.
Valamennyi válságkezelő adóreform-javaslat közös eleme: szélesíteni az adóalapot, többen fizessenek kevesebb adót. Az adó- és járulékalapot csak úgy lehet szélesíteni, ha adózás alá vonunk olyan bevételeket is, ami után eddig nem kellett adózni, járulékot fizetni. De nem biztos, hogy rosszabbul járunk a cafetéria megadóztatásával. Kommentár az Adózónán.
Az Európai Unió brüsszeli csúcstalálkozójának résztvevői megállapodtak abban, hogy a legerősebb fejlett és felzárkózó gazdaságú országok, a Húszak (G20) április elején tartandó londoni csúcsértekezletén javasolni fogják a Nemzetközi Valutaalap (IMF) azon forrásainak megkétszerezését, amelyekből "gyors és rugalmas" segítséget lehet adni a pénzügyi egyensúlyhiánnyal, fizetési nehézségekkel küzdő országoknak.
Megállapodtak a Nemzetközi Valutaalap (IMF) forrásainak "jelentős" növeléséről a húsz legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaság alkotta országcsoport (G20) pénzügyminiszterei és központi bankjaiknak vezetői - közölte egy európai illetékes.
Húszmilliárd forintos térségi válságkezelő alapot hozott létre a kormány, az alap a munkanélküliségtől különösen veszélyeztetett térségekben a válságkezelést szolgálja - közölte Tukacs István, a gazdasági válságövezetek kezeléséért felelős kormánybiztos csütörtökön Szombathelyen.