Megszűnik a Gmail, erről terjed egy fotó – érdemes itt elolvasnia az igazságot
Nem szűnik meg a világ egyik legnépszerűbb levelezője, hiába hitték azt sokan egy, az X-en közzétett, valótlan kép miatt.
Nem szűnik meg a világ egyik legnépszerűbb levelezője, hiába hitték azt sokan egy, az X-en közzétett, valótlan kép miatt.
Egy „új Facebook-szabályt” emleget egy gyorsan terjedő bejegyzés, melyet úgy lehet elutasítani, hogy mi magunk is közzétesszük azt saját posztként – azonban ez nem igaz, szó sincs semmiféle új szabályozásról, pláne olyanról, amit egy bejegyzéssel tudnánk elutasítani.
Egyre jobban terjednek a valótlanságok a neten, ezek azonosításában lehet hasznos segítség a Google újdonsága, mely segít egy adott fotóról megállapítani, valóban azt mutatja-e, amit egyes helyeken állítanak róla.
Felvételek videójátékokból, korábbi konfliktusokról, valamint erőszakos videók – csak néhány példa arra, hogy milyen illegális és valótlan tartalmak terjednek a Twitterről X-re átnevezett platformon. Az EU most nyílt levélben figyelmeztette a felület tulajdonosát a problémákra.
Elsőre jelentős felfedezésnek tűnt, hogy a Földközi-tenger partján találtak egy koboldcápát, még egy tanulmányt is írtak róla. Később több szakértő is megkérdőjelezte a felfedezés hitelességét, mondván több jel is arra utal, hogy a képeken valójában egy műanyag játék látható.
Azt állítja egy, hazánkban is terjedő félrevezető bejegyzés, hogy HIV-fertőzés és AIDS alakulhat ki az emberekben a koronavírus elleni vakcinák miatt, amiért Vlagyimir Putyin elrendelte az oltások megsemmisítését és a Szputnyikot fejlesztő tudósok kivégzését. Ilyesmiről azonban szó sincs.
„Welcome to YouTube!!!” címmel töltött fel valaki egy videót a YouTube-ra, ami az alatta szereplő dátum szerint régebbi volt, mint az eddig ismert, a platform egyik alapítója által feltöltött „Me at the zoo”.
A helyzet súlyosságát jól szemlélteti, hogy ezek a hamis, videójátékból származó felvételek nemcsak úgy keringenek a közösségi médiában, de olykor hivatalos kormányzati szervek is megosztják azokat. Mutatunk néhány olyan fogást, melyek segítségével könnyen meg lehet különböztetni az igazi háborús videókat a kamuképsoroktól.
Számot adott a Twitter arról, mennyire őrködött hatékonyan az idei amerikai elnökválasztás tisztasága fölött.
Hazugságokat terjesztettek a Miniszterelnökséget vezető miniszterről, ez volt a vétkük. A kormányt hasonló ügyben nemrég marasztalta el a bíróság.
A Google új fejlesztése ezúttal a kisebbeket veszi célba: arra igyekszik megtanítani őket egy jópofa játékkal, hogyan ismerjék fel az interneten terjedő valótlanságokat.
A kaposvári kormányközeli 74nullanulla nevű portál szerkesztősége immáron bő egy éve nem teszi közre, hogy valótlanságokkal támadtak egy megyei jobbikos képviselőt, és nem fizették meg neki a mindössze 50 ezer forintos sérelemdíjat, ezért már a végrehajtók is kimentek a szerkesztőséghez.