Már dolgoznak Brüsszelben azon, hogyan kerülhetik ki a korrupt kormányokat a támogatásokkal
Az Európai Bizottság költségvetési főigazgatóságát kérték fel, hogy dolgozza ki a gyakorlati lépéseket. Törvényi változtatásokra nem is lenne szükség.
Az Európai Bizottság költségvetési főigazgatóságát kérték fel, hogy dolgozza ki a gyakorlati lépéseket. Törvényi változtatásokra nem is lenne szükség.
Az uniós menekültügyi szabályok megsértése, illetve az együttműködés teljes elmulasztása miatt egyszeri 200 millió eurós, továbbá napi 1 millió eurós bírságot kapott Magyarország. A fizetési határidő lejárt, a kormány a füle botját sem mozgatja.
Ha valami hiányzik, akkor hiánypótoltatni kell, akár több körben.
2014 és 2022 között az EU-tagállamok, illetve olyan harmadik országok, amelyek valamilyen támogatási programban vettek részt, összesen 14 milliárd euró értékben költöttek el szabálytalanul uniós pénzt. Az Európai Számvevőszék egy átfogó vizsgálatot végzett el, amelynek eredményeként megállapította, hogy ezek a pénzek sokszor csak jelentős késéssel, de az is előfordul, hogy egyáltalán nem kerülnek vissza a közös kasszába.
Öt, részben katonai célú vasútfejlesztési projektre szeretne uniós pénzt szerezni a kormány. Az egyik egy új vasúti híd építése a Gubacsi híd helyett.
Az unió költségvetési biztosa, Johannes Hahn arról tájékoztatta a német szabad demokraták egyik EP-képviselőjét, Moritz Körnert, hogy – a korábbi brüsszeli bejelentésekkel ellentétben – Magyarországnak nem kell visszafizetnie az uniós támogatásokat azokra az időkre, amikor elvileg már életbe lépett a jogállami mechanizmus, de még nem alkalmazták, mivel vártak az Európai Bíróság döntésére a magyar–lengyel fellebbezés ügyében.
Megemelt előleg, kitolt határidők, könnyebb elszámolás – ezek a főbb döntések.