Lendületesen indította az új évet a világ legnagyobb kriptovalutája, a bitcoin azokra a várakozásokra, hogy idén nő azoknak a területeknek a száma, ahol hivatalosan is használhatják.
Sok embernek kellett elaludnia a volánnál, hogy a gyanús orosz titkosszolgálati kapcsolattal is rendelkező, újságírókat lehallgató német fintech cég, a Wirecard akkorára nőhessen, hogy hamis forgalmi adatokat közölve bekerüljön Németország top 30 vállalata közé. A Netflixen látható dokumentumfilm, a Skandal! a céget leleplező tényfeltáró újságírók szemszögéből meséli el a sztorit.
A hír napvilágra kerülése után 10 százalékot zuhant a Tesla-részvények értéke. Musk akár börtönbe is mehet, amiért manipulálni próbálta a befektetőket.
Álkriptodevizából megvalósuló álbefektetést népszerűsítő honlapot indított el az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC), hogy így próbálja meg a lehető legszemléletesebben bemutatni a kriptodevizák és a kriptodeviza kibocsátásával történő tőkegyűjtés (ICO) kockázatait.
Látványos reakciókat vált ki cikkünk, miszerint az MNB-nek közel egy évig nem tűnt fel, hogy a Kulcsár-ügyben elítélt bűnöző irányít egy tőzsdei céget. A tőzsde felügyeletét ellátó jegybank támadássorozattal vádolta a hvg.hu-t, most pedig az érintett milliárdos cég állítja a tőzsdei honlapon, hogy cikkünkkel árfolyam-befolyásolást, sőt, bűncselekményt követhettünk el. De azért villámgyorsan lecserélték a leleplezett elnököt, így már nem a Kulcsár-ügyben elítélt Kerék Csaba áll az Kartonpack igazgatóságának élén.
Szakmai kérdéseinkre azóta sem válaszolt, de vádaskodó sajtóközleményt gyorsan ki tudott adni az MNB, miután megírtuk, hogy közel egy éve nem vesznek észre egy elítélt bűnözőt egy tőzsdei cég vezetői posztján. Ebben erősen csúsztatva azt állítják, hogy rajtuk kértünk számon egy bírósági ítéletet, pedig pont azt firtattuk, tőzsdei felügyeletként miért nem tesznek lépéseket.
Még mindig egy Kulcsár-ügyben jogerősen elítélt, a cégvezetéstől ráadásul eltiltott bűnöző irányít egy milliárdos tőzsdei céget, de ezt valamiért a felügyeletet ellátó MNB tavaly március óta nem vette észre. Azt azért elismerték, hogy hallottak már a 12 éven át nyúló ügyről.
Ezért lemond a több millió dolláros jutalomról a Deutsche Bank korábbi New York-i kockázatelemzője, aki a hamis könyvelési gyakorlatot kiszivárogtatta. Úgy látja ugyanis, hogy a nyilvánvaló bizonyítékok ellenére az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet nem büntette meg a bank vezetőit.
Mary Jo White, volt szövetségi ügyészt jelölte az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) élére Barack Obama amerikai elnök, Richard Cordrayt pedig újrajelölte a Fogyasztói Pénzügyi Védelem Hivatalának (CFPB) vezetőjéül.