Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#túlsúly

hvg360 Fülöp István

OECD-jelentés: a magyar egészségügyre nincs pénz, az emberek betegesek és egészségtelenül élnek

Pocsék képet fest az OECD egészségügyi jelentése Magyarországról: a legfontosabb mutatókban a sor végén kullog az ország, legyen szó az egészségügy finanszírozottságáról, az egy főre jutó orvosok számáról, illetve életkoráról, a várható élettartamról vagy éppen a prevenciós szűrésekre eljáró lakosság arányáról. Önmagában a tanulmányt olvasva is látszik tehát az egészségügyi ellátórendszer összeomlás-közeli állapota.

hvg360 Serdült Viktória

Hogyan fogyjunk az állami egészségügyben?

Magyarországon hosszú évek óta a normál testsúlyúak vannak kisebbségben, de az egészségügy egyelőre nem készült fel a súlyproblémákkal küzdők növekvő számára. Pedig ha a trend nem változik, becslések szerint világszerte akár a GDP 3%-át kell majd a kezelésükre fordítani. Kivételek persze mindig akadnak, a Szent Imre Kórház „lipidrészlegén” 1984 óta tb-alapon már 50 ezer fekvőbeteget kezeltek. Bedros J. Róbert főigazgató arról is beszélt, nekik hogyan tudnak segíteni, hány kalória ideális a fogyáshoz, mikor alkalmaznak gyógyszereket, és miért egyre több a túlsúlyos magyar.

hvg360 Serdült Viktória

Majd kinövi? Mit tegyünk, ha súlyproblémákkal küzd a gyerek?

Egyre több gyermek él túlsúllyal Magyarországon. De kezdjünk-e aggódni, ha a gyerek felszedett magára néhány kilót a nyáron, vagy várjuk meg, amíg megnyúlik? Mit jelent egyáltalán az, hogy gyerekkori túlsúly, milyen betegségekhez vezethet, és mikor érdemes orvoshoz fordulni? Legfőképpen pedig, hogyan kezdjünk bele a családi életmódváltásba, ha mi magunk is szívesebben eszünk süteményt, mint barna kenyeret? Gács Zsófiával, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának endokrinológus szakorvosával beszélgettünk.

Proktis-M

Erre a betegségre is hatással lehet, ha túlsúlyos

A modern ember életmódjának köszönhetően az aranyérbetegség ma már népbetegségnek számít, és minden korosztályt érinthet. A megelőzésért azonban sokat tehetünk: egy személyes történeten keresztül meséljük el, mire érdemes mindenkinek figyelnie.